Gwiazdy

Majka Jeżowska o głośnym utworze dla Andrzeja Piasecznego. "Miłość nie wyklucza nikogo i tylko o tym jest ta piosenka"

Gwiazdy

Majka Jeżowska postanowiła rozpocząć pracę nad płytą dla dorosłych. Tym samym gwiazda zapowiada przełom w swojej karierze. Latem mają ruszyć pierwsze nagrania. W jakim stylu i o czym będzie nowy album? O tym piosenkarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Zdradziła także kulisy pracy nad piosenką "Miłość", którą napisała dla Andrzeja Piasecznego.

Majka Jeżowska nominowana do Fryderyków

Piosenkarka od wielu lat jest jedną z najbardziej podziwianych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Hity takie jak "A ja wolę moją mamę", czy "Wszystkie dzieci nasze są" zna każdy. Już wkrótce fani wokalistki będą mogli usłyszeć muzyczne nowości, nad którymi aktualnie pracuje.

- Na wszystko przychodzi czas - na wzięcie ślubu, na zachodzenie w ciążę i na nagranie rockowej płyty. Lepiej późno niż wcale. Koncert na Pol'and'Rock Festival przełamał wszelkie stereotypy na temat myślenia o mojej osobie. Ten występ został uwieczniony na płycie. Zostałam nominowana pierwszy raz w życiu do pierwszej nagrody muzycznej, a dokładniej do Fryderyków. Co więcej, walczę o nagrodę w kategorii rock - opowiadała Majka Jeżowska.

Majka Jeżowska dla dorosłych

Majka Jeżowska postawiła na kompletne odświeżenie nie tylko brzmienia, ale także wizerunku scenicznego. Została rockmenką i ubiera się jak gwiazda rocka.

- Dzięki temu, że fani mnie inaczej widzą, mogę zaproponować piosenki całkiem dorosłe. Teksty pisali m.in. Dorota Masłowska, Jacek Cygan, Andrzej Mogielnicki i Kasia Jamróz. Przestałam zakładać szpilki, chodzę w sneakarsach i spodniach. Przeszłam metamorfozę i doszłam do wniosku, że mogę dużo więcej, niż do tej pory. Mam nadzieję, że w wakacje wejdę do studia i nagram przynajmniej pierwsze piosenki. Aczkolwiek zastanawiam się, czy dzisiaj trzeba nagrywać płyty, czy nie lepiej wydawać piosenki jako single. Niektórzy nawet nie mają już na czym odtwarzać płyt - mówiła gwiazda w Dzień Dobry TVN.

Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny - piosenka "Miłość"

W styczniu tego roku Andrzej Piaseczny skończył 50 lat. Z tej okazji przygotował wyjątkowy album "50/50", na którym znalazły się duety m.in. z Kayah i Organkiem. Nie każdy wiedział natomiast, że piosenka "Miłość", która odbiła się w mediach szerokim echem, została napisana przez Majkę Jeżowską.

- Napisałam dla Andrzeja fajną melodię, a on poczuł, że to jest temat na piosenkę o miłości - bardzo różnej miłości, bo wszyscy jej potrzebujemy. Miłość nie wyklucza nikogo i tylko o tym jest ta piosenka. Ale cieszę się, że ludzie doceniają jej melodię, bo wiem, że takich melodyjnych piosenek jest bardzo mało - zdradziła piosenkarka.

- My się znamy od dawna, ale chciałabym, żeby ludzie pamiętali, że ja piszę muzykę, nie tylko śpiewam. Chcę być teraz bardziej kompozytorem, bo umiem - podsumowała.

Na scenie Dzień Dobry TVN wokalistka zaprezentowała nową wersję hitu: "A ja wolę moją mamę"

>>> Zobacz także:

Paweł Domagała w rocznicę ślubu zapomniał, od ilu lat jest mężem Zuzanny Grabowskiej. "Szczęśliwi czasu nie liczą"

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach córki, która była z nim do końca. "Święty nie był"

Andrzej Piaseczny zapowiada usuwanie komentarzy: "To nie znaczy, że niemile widziane są osoby, które mają inne myśli"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości