Gwiazdy

Majka Jeżowska wkrótce zostanie babcią. "Dzisiaj jest baby shower".

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Majka Jeżowska znów śpiewa dla św. Mikołaja

Majka Jeżowska opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN o kulisach powstania swojej legendarnej mikołajkowej piosenki "Kochany panie Mikołaju". Swój nieśmiertelny przebój zaprezentowała na naszej scenie. Piosenkarka zdradziła również, jak przygotowuje się do roli babci.

Mikołajkowa piosenka Majki Jeżowskiej

Tak jak ciężko wyobrazić sobie amerykańskie święta bez Michaela Bublé, tak niemożliwym jest celebrowanie mikołajek bez kultowej piosenki Majki Jeżowskiej "Kochany panie Mikołaju". Okazuje się jednak, że piosenka miała w ogóle nie powstać.

- Postanowiłam nagrać płytę z kolędami. Chciałam, żeby była taka bardzo dorosła, poważna, gitarowa, absolutnie nie dla dzieci - wspomina wokalistka. - Byłam chora i nagle Jacek Cygan przesłał mi faksem tekst "Kochany panie Mikołaju". Patrzę na to i mówię: po co mi tekst o Mikołaju, Jacek, ja naprawdę nagrywam teraz dla dorosłych, nie będę śpiewała dla dzieci. Chciałam tylko zaznaczyć, że to było 26 lat temu - dodała z uśmiechem.

Jacek Cygan pozostawał jednak niezruszony i przekonywał wokalistkę, że piosenka o Mikołaju przyda się w jej zimowym repertuarze. Początkowo Majka Jeżowska nie była zachwycona nieregularną budową utworu, jednak ostatecznie zdecydowała się napisać muzykę do otrzymanych słów.

- To były czasy, że wystarczyło wystąpić w telewizji przed dobranocką i zaśpiewać piosenkę o Mikołaju. Na drugi dzień, na Śląsku, zaśpiewałam ją po raz pierwszy i wszystkie dzieci śpiewały razem ze mną. To jest moja piosenka, która najszybciej zdobyła popularność - skwitowała.

Majka Jeżowska w piosence „Kochany panie Mikołaju”
Majka Jeżowska w piosence „Kochany panie Mikołaju”Źródło: Dzień Dobry TVN

Majka Jeżowska w roli babci

Wielkimi krokami zbliżają się nie tylko mikołajki, ale też narodziny pierwszej wnuczki gwiazdy.

- Dziś jest baby shower. Babcia musi tam być - podkreśliła. - Na razie były zakupy: wózek, krzesełko do samochodu. Dziś też będą prezenty. To mój drugi baby shower i nie wiem do końca na czym to polega. Młodym, przyszłym mamusiom ten rodzaj zgrupowania babskiego bardzo pasuje i jest to takie wspierające tuż przed urodzinami, które mam nadzieję, będą jeszcze w tym roku - podsumowała.

Na zakończenie odcinka Majka Jeżowska zaprezentowała nową, nieco rockowa wersję "Kochany Panie Mikołaju".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości