Gwiazdy

Maja Ostaszewska otrzymała niezwykłe wyróżnienie. "Zabieranie głosu w kwestiach społecznych jest dla mnie zwykłym aktem przyzwoitości"

Gwiazdy

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest jedną z tych gwiazd, które nie boją się mówić o swoich poglądach i bardzo mocno angażują się w życie społeczne. Niezwykłą postawę artystki doceniły władze Warszawy.

Maja Ostaszewska z Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy

Maja Ostaszewska należy do tych gwiazd, które nie przechodzą obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka. Aktorka zabiera głos w ważnych społecznie sprawa. Opowiedziała po stronie Strajku Kobiet, wspiera także środowiska LGBT w walce o godność i równe traktowanie. Właśnie za taką postawę doceniły ją władze stolicy. Aktorka z rąk przewodniczącej Rady Miasta, Ewy Malinowskiej-Grupińskiej odebrała Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy za zasługi dla Stolicy Rzeczypospolitej.

Artystka o tym, że otrzymała to niezwykłe wyróżnienie, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. W zamieszczonym na Instagramie wpisie wyznała, że choć jest krakowianką "z dziada pradziada", to "warszawianką jest od serca, z wyboru". - Tu zbudowałam swój dom, moje dzieci są warszawiakami, tu jest także mój dom artystyczny @nowy_teatr - napisała. Dodała również, że "zabieranie głosu w kwestiach społecznych jest dla mnie zwykłym aktem przyzwoitości". Artystka jest zdania, że milczenie to tak naprawdę zgoda na niegodziwość. - Jednym z najwybitniejszych, najważniejszych warszawiaków jest dla mnie Marek Edelman, pozwolę sobie go zacytować "Trzeba więc pilnować, by kultura pielęgnowała dobroć, nie nienawiść" - napisała aktorka.

Gwiazdy gratulują aktorce

Obok wpisu na Instagramie pojawiło się także zdjęcie, na którym Maja Ostaszewska trzyma nagrodę. Pod nim pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani aktorki gratulowali jej wyróżnienia oraz postawy godnej naśladowania. Niektórzy pisali, że inni artyści powinni pójść w jej ślady i zacząć zabierać głos w ważnych sprawach.

Swoje uznanie wobec działań aktorki wyrazili także gwiazdy. Wśród nich znalazły się m.in. Andrzej Chyra, Sonia Bohosiewicz oraz Łukasz Jemioł.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Maja Ostaszewska: "Wszyscy mamy przechlapane"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości