Gwiazdy

Maja Bohosiewicz i Tomasz Kwaśniewski idealnym małżeństwem. W czym tkwi ich sekret?

Gwiazdy


Amerykańscy naukowcy opracowali kwestionariusz, na podstawie którego mamy dobierać się w pary. Test składa się z 15 pytań. Maja Bohosiewicz razem z mężem Tomaszem Kwaśniewskim postanowili zmierzyć się z testem. Jak im poszło? Co jest sekretem udanej relacji? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również psychoterapeutę Marzenę Mawricz.

Test na związek

Test opracował Gary W. Lewandowski z Manmouth University. Zdaniem profesora jeśli będziemy sami ze sobą szczerzy w odpowiedziach otrzymamy podpowiedź, którą podpierają badania naukowe. Na pytania możecie odpowiedzieć TU.

Maja Bohosiewicz i Tomasz Kwaśniewski odpowiadając na pytania odczytywane przez Kingę Rusin odpowiadała bardzo zgodnie.

Na pytanie, czy podzielają ten sam system wartości, poglądy polityczne, społeczne, podejście do małżeństwa i dzieci jednogłośnie odpowiedzieli TAK. Podobnie było w przypadku pytania czy siebie w pełni akceptują i nie próbują się na siłę zmieniać. Natomiast na pytanie, czy dzielą się podejmowaniem ważnych decyzji w związku, Maja i Tomek jednogłośnie odpowiedzieli NIE.

Ja w ogóle uważam, że zgodna para to powinna być ilość wspólnych i przeciwnych rzeczy. Np. powinna być wspólna wrażliwość, system wartości, ale temperamentu mogą być już różne. My z Tomkiem jesteśmy zupełnie różni.

- przyznała Maja.

Tomek Kwaśniewski dodał:

Kluczem jest zrozumienie i nauczenie się drugiej osoby.

Jeżeli wiemy, że u podstawy tego wszystkiego leży przyjaźń to wiemy, że nie ma tam domniemania czyjejś winy czy złych intencji. Jeżeli sprawimy sobie przykrość, to wiemy, że było to spowodowane emocjami, a nie złymi intencjami.

- wtrąciła Maja.

Tajemnice udanego związku

Zdaniem psychoterapeutki Marzeny Mawricz, jeżeli partnerzy próbują zmienić osobowość drugiej połówki, to wtedy zaczynają się kryzysy w związku.

Obserwuję, że pary, które przychodzą na terapię mają taką motywację, że ja zmienię ciebie. Nie siebie w tym związku.

Psychoterapeutka dodała również, że często wybieramy sobie partnera na życie zauraczając się jego innością. Fascynuje nas ta inność. Jednak w czasie trwania związku podobieństwa dają klucz do tego byśmy byli szczęśliwi. Podobne wartości, poglądy.

Różnice w temperamencie są z kolei bardzo dobre. Jeżeli jedno jest dynamiczne, drugie spokojne, to jedno ciągnie drugie w górę.

-podsumowała Pani Marzena.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości