Gwiazdy

Magda Mołek: "Bycie mamą mnie odmłodziło, ale nie wierzę w macierzyństwo glamour"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Magda Mołek jest mamą dwóch chłopców. Prowadząca Dzień Dobry TVN na drugie dziecko zdecydowała się po 40-tce. Kobiety, które zachodzą w ciążę w dojrzałym wieku często spotykają się z krytyką. Jaka jest odpowiedź Magdy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Dojrzałe macierzyństwo Magdy

Na początku czerwca ubiegłego roku Magda Mołek po raz drugi została mamą chłopca. Starszy syn dziennikarka ma już siedem lat. Choć Magda bardzo strzeże swoją prywatność, to dla nas zrobiła wyjątek i opowiedziała o swoim dojrzałym macierzyństwie. Magda urodziła drugie dziecko w wieku 42 lat. Mołek przyznała, że choć dziecko urodzone w późnym wieku wiele odbiera, to bardzo wiele daje, ponieważ przedłuża perspektywę młodości.

>>> Zobacz też: Co może dać dziecku dojrzała mama?

Prawda jest taka, będę miała 60 lat, kiedy mój syn będzie miał 18. Wyobrażam to sobie tak, że z tej okazji idziemy gdzieś na jakiś fantastyczny obiad i ja jestem w stanie dotrzymać im kroku. Dziecko w późnym wieku bardzo dużo odbiera, no bo już nie ma tych możliwości fizycznych, ale też szalenie dużo daje, bo przedłuża tę perspektywę młodości. Naprawdę, to mi nieprawdopodobnie dało dużo pewności, że ja sobie poradzę. Wróciłam do tego, co robiłam te 7 lat temu z zupełnie innym nastawieniem i to jest wspaniałe. Mniej rzeczy mnie drażni, denerwuje, więc odetchnęłam tak naprawdę.

"Nie wierzę w macierzyństwo glamour"

Magda dodała, że pomimo wielu uroków macierzyństwa, bycie mamą jest szalenie trudne. Mołek w rozmowie z Mateuszem Hładkim przyznała, że podobnie jak inne mamy, bywa zmęczona, ale się nie poddaje.

>>> Zobacz też: Blaski i cienie dojrzałego macierzyństwa.

Kompletnie nie wierzę, w tę wersję macierzyństwa glamour, że masz czas iść zrobić paznokcie, że codziennie masz czas zrobić trening. No mnie to nie wychodzi. Dziś jestem w luksusowej sytuacji. Mam pomalowane paznokcie, ktoś mnie uczesał i piękni ubrał. Jednak my kobiety mamy czasem szalenie pod górkę. Ja też tak mam. Czasem chce mi się płakać ze zmęczenia, jednak wstaję otrzepuję się i idę dalej. Bo siła jest kobietą!

-zdradziła Magda za kulisami sesji zdjęciowej.

>>> Zobacz też: Agata Passent. Dojrzałe macierzyństwo zmieniło jej życie?

>>>Macierzyństwo bez ściemy! Poród, połóg, największe obawy.<<<

>>>Marina o macierzyństwie: "To cudowny czas. Dziecko pięknie rozwija kobietę"<<<

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości