Gwiazdy

Madonna o kulach na ulicach Londynu. "To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście"

Gwiazdy

Protesty po śmierci George’a Floyda nie słabną. Na całym świecie ludzie demonstrują przeciwko dyskryminacji. Swój sprzeciw wobec nierównego traktowania postanowiła wyrazić także Madonna, która poszła na pokojową manifestację w Londynie. Gwiazda poruszała się o kulach.

Madonna o kulach

Madonna od jakiegoś czasu ma kłopoty z kolanem, które są konsekwencją zeszłorocznej trasy koncertowej. Artystka przez długi czas starała się ukrywać swoje problemy zdrowotne, jednak w końcu musiała przyznać, że nie jest w najlepszej kondycji. W styczniu tego roku odwołała kilka koncertów.

Lekarze zalecili mi, żebym odpoczęła przez kilka dni. Jak wiecie, mam kontuzje, z którymi zmagam się od początku trasy koncertowej. Muszę słuchać mojego organizmu i stawiać zdrowie na pierwszym miejscu

- pisała wówczas.

W Londynie odbywają się pokojowe protesty „Black Lives Matter”. Na jeden z nich wybrała się Madonna. Piosenkarka szła o kulach.

To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy być na proteście

- napisała na Instagramie.

Madonna – aktywność społeczna

Gwiazda słynie z bezpośredniego wyrażania swoich poglądów. Madonna opowiada się za równym traktowaniem ludzi, bez względu na pochodzenie czy orientację. Od prawie dwóch tygodni, w swoich mediach społecznościowych wspiera ruch „Black Lives Matter” i jasno mówi, że nie godzi się na rasizm.

To musi się skończyć. Dopóki w Ameryce będzie rasizm, nikt nie powinien mieć przyzwolenia na posiadanie broni. Tym bardziej policjanci

- napisała po śmierci George’a Floyda.

Protesty po śmierci George’a Floyda

25 maja, 46-letni czarnoskóry George Floyd zmarł wskutek brutalnej interwencji policji. Podczas zatrzymania za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym 20-dolarowym banknotem, funkcjonariusz przygniótł nieuzbrojonego mężczyznę do ziemi i ukląkł na jego szyi. Nagranie z tego zdarzenia pojawiło się w sieci. Floyd mówił „Nie mogę oddychać” (I can’t breathe”). Te słowa stały się hasłem protestów na całym świecie. Na początku Amerykanie, a za nimi mieszkańcy innych kontynentów i krajów wychodzą na ulicę, żeby sprzeciwić się rasizmowi.

Zobacz też:

Ameryka wstrząśnięta po śmierci George’a Floyda. Marcin Wrona: "To są największe demonstracje w Stanach Zjednoczonych od 1968 roku"

Banksy nowym dziełem komentuje śmierć George'a Floyda:"System zawodzi ludzi o kolorze skóry innym niż biały. Biały system"

Emma Watson skrytykowana za Blackout Tuesday. Co nie spodobało się fanom?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości