Gwiazdy

Maciej Musiał o wyjątkowej relacji z dziadkiem. „To z nim uwielbiałem spędzać czas, bawić się w Indian, słuchać historii"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Maciej Musiał 30 marca opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojego 96-letniego dziadka, który jest nie tylko ważnym człowiekiem w jego życiu, ale w obecnej sytuacji także wzorem na przetrwanie wszelkich trudności. Co aktor zawdzięcza dziadkowi i jak pomaga mu w czasie kwarantanny?

Dziadek – ważna osoba w życiu Maćka Musiała

Dziadek od zawsze był dla Maćka jedną z najważniejszych osób. To właśnie z nim będąc dzieckiem, często się bawił, słuchał historii i opowieści. Aktor przyznał, że dziadek jest osobą, która obdarzyła go bezwarunkową miłością, a taka miłość jest dla każdego człowieka najcenniejsza, daje poczucie bezpieczeństwa. Maciej zdradził również, że dzięki dziadkowi nauczył się, czym jest miłość do ojczyzny, wytrwałość, cierpliwość i pokora.

Nauczył mnie miłości do ojczyzny. Dużo przeżył, walczył o Polskę. Był więziony przez Gestapo, później przez NKWD, po wojnie siedział pięć lat w izolatce i właśnie tego dotyczył ostatni post. Rozmawialiśmy o kwarantannie i on powiedział, że skoro wytrzymał pięć lat, siedząc samemu w jednej celi, to nam przecież się uda chwilę spędzić tak naprawdę w wolności

- powiedział.

Maciej Musiał i jego dziadek podczas kwarantanny

Dziadek Macieja udowadnia, że wszystko można przetrwać, ale wiele zależy także od naszych chęci i dyscypliny. Jak 96-letni człowiek radzi sobie w czasie izolacji? Niestety aktor w celu zachowania wszelkich środków ostrożności nie odwiedza bliskiej mu osoby, jednak jak przyznaje, dziadek czuje się bardzo dobrze. Każdego dnia harcerze przynoszą mu posiłki i przez chwilę rozmawiają przez zamknięte drzwi. Maciej natomiast kontaktuje się z dziadkiem za pośrednictwem telefonu.

Ja do niego często dzwonię. Dziadek ogląda telewizję, śledzi sytuację, ma swoje teorie na ten temat. Myśl ma bardzo ostrą, nie może wyjść na spacer, ale stara się chodzić w domu w jedną i drugą stronę. Ćwiczy ciało, ćwiczy umysł, rozwiązuje krzyżówki

- powiedział.

Jak kwarantannę spędza aktor? Maciej przyznał, że pandemia pokrzyżowała jego zawodowe plany. W wyniku wprowadzenia obostrzeń, zarówno zdjęcia do serialu, jak i filmu zostały przerwane, a sam aktor obecnie przebywa w domu. W wolnym czasie rozmawia ze znajomymi, czyta książki, ogląda filmy i daje sobie czas na wypoczynek.

Wszystko zostało przerwane, ale jest okej. Spędzam ten czas z najbliższymi, wreszcie zwolniłem. Jest to czas podróży w głąb siebie

- dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości