Maciej Musiał spełnia kolejne swoje marzenie

Gwiazdy


Maciej Musiał znalazł się w obsadzie sztuki Stowarzyszenie Umarłych Poetów, granej w Och Teatrze. Czy występ na scenie to spełnienie jego marzeń? Jak wspomina moment, kiedy wyjeżdżał na studia do Krakowa? Co poczuł, kiedy został wyróżniony przez magazyn "Forbes"?

Maciej Musiał zaczął grać w filmach i serialach już jako dziecko. Można go było zobaczyć między innymi w takich produkcjach jak "Mój biegun", "Prawo Agaty" i "Miłość jest wszystkim". Wystąpił również w licznych rolach dubbingowych. Znany jest także z roli prowadzącego różnych programów telewizyjnych.

Maciej Musiał w szkole teatralnej

Brak aktorskiego wykształcenia nie przeszkodził mu w robieniu kariery, ale ponieważ Maciej traktuje swój zawód bardzo poważnie, w 2016 roku postanowił rozpocząć studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Wszyscy pukali się w głowę i dziwili, że wyjeżdżam z Warszawy. Rodzice także. Mówili, że kiedy będę w Krakowie wszyscy o mnie zapomną i nie będę w tym samym miejscu, co byłem.

- wspomina aktor.

W Krakowie musiał zaczynać od zera:

Nikogo tam nie znałem, żadnego profesora

- przyznaje.

Maciej Musiał wyróżniony przez magazyn "Forbes"

Niedawno Maciej Musiał odniósł kolejny sukces - został wyróżniony przez magazyn "Forbes". Młody aktor znalazł się wśród 30 najbardziej wpływowych młodych gwiazd.

„30 under 30” to ranking publikowany co roku przez amerykańską redakcję magazynu „Forbes”. Zestawienie przedstawia młodych ludzi wyróżniających się w różnych dziedzinach. Jury rankingu wybiera najzdolniejszych w dziedzinach: kultury i sztuki, marketingu i mediów, finansów, nauki i opieki zdrowotnej, działań społecznych, sportu i gier, rozrywki, przemysłu, sprzedaży i e-commerce oraz technologii. W skład jury każdej z kategorii wchodzą trzy osoby działające w jej obrębie.

Przez lata ranking skupiał się tylko na zdolnych młodych ludziach z USA i Kanady, a od kilka lat redakcja „Forbesa” przegotowuje oddzielne zestawienia dla Europy, Azji i Afryki.

Maciej Musiał znalazł się w kategorii rozrywka zdominowanej głównie przez brytyjskich twórców. Obok niego pojawili się znany z roli Harry’ego Pottera aktor Daniel Radcliffe, muzyk George Ezra, Tom Holland, który gra najnowszą wersję Spider-Mana, czy Letitia Wright, aktorka znana z filmu „Czarna Pantera” nagrodzona tegoroczną statuetką BAFTA dla wschodzącej gwiazdy.

W skład jury wchodzili: piosenkarka Rita Ora, producent filmowy Stephen Garrett i muzyk Josh Wilson.

Miejsce w rankingu zapewniła Maciejowi Musiałowi praca przy serialu „1983”. Redakcja magazynu podkreśliła, że Musiał nie tylko zagrał w produkcji, ale również był jego współtwórcą - producentem wykonawczym, a także obok scenarzysty Joshuy Langa pomysłodawcą serialowej historii.

Maciej Musiał w sztuce Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Od 28 marca 2019 roku młodego aktora będzie można zobaczyć w spektaklu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Toma Schulmana w reż. Piotra Ratajczaka. Sztukę wystawia Och-Teatr. W obsadzie obok Macieja Musiała znaleźli się między innymi Mirosław Kropielnicki, Wojciech Malajkat i Maciej Musiałowski.

Występ w takiej sztuce to spełnienie jakiegoś marzenia, ponieważ uważam, że dużo w tym scenariuszu jest jasności i dobra. No i gram u boku Wojciecha Malajkata i innych sześciu fantastycznych młodych aktorów.

- powiedział.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN