Gwiazdy

Maciej Dowbor zatankował do pełna. Pokazał, ile zapłacił. "Taka cena wojny"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta

Ceny paliwa znów poszybowały w górę. Tarcza antyinflacyjna nie jest w stanie zahamować ich wzrostu spowodowanego inwazją Rosji na Ukrainę. W sieci krążą już zdjęcia tzw. "rachunków grozy" za tankowanie. Z portfela Macieja Dowbora po wizycie na stacji benzynowej także ubyło sporo pieniędzy, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Ile zapłacił dziennikarz?

Wysokie ceny paliw

Choć tarcza antyinflacyjna na kilka tygodni obniżyła ceny paliw, to na skutek wojny w Ukrainie znów trzeba słono zapłacić za benzynę. Przekonał się o tym Maciej Dowbor, który zatankował samochód do pełna. Kiedy zobaczył, ile ta przyjemność będzie go kosztować, doznał szoku. Na Instagramie dziennikarz opublikował zdjęcie, na którym widać, że rachunek wyniósł dokładnie 441, 95 zł.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Pełny bak, czyli witajcie w świecie luksusu! Czy jak powiem @joannakoroniewska, że zatankowałem jej samochód do pełna, to już jestem zwolniony z kupna prezentu na Dzień Kobiet? A może za jednym razem obskoczę też urodziny?! Że tak to ujmę… tanio nie było… - napisał Maciej Dowbor na Instagramie.

Maciej Dowbor zatankował do pełna - internauci komentują

Post dziennikarza poruszył wielu jego obserwatorów. Pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat drożyzny i wojny.

"Ja dzisiaj 6,99 za litr", "Taka cena wojny... Lepiej tak, niż być pod putinowskim butem. Będzie i 8 zł", "Mój mąż powtarza od kilku dni, że woli płacić 7 zł za litr benzyny niż widzieć 7 czołgów", "Nie jest za dobrze i pewnie będzie jeszcze gorzej. Jednak wolę mniej żreć, mniej kupować ciuchów, rzadziej chodzić do restauracji i mieć dach nad głową i spokojny sen", "Miałam takie same oczy wczoraj, jak zatankowałam, do tej pory jestem w szoku" - czytamy opinie internautów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości