Gwiazdy

Tash Sultana - muzyczna gwiazda o nałogu narkotykowym: "Chciałam spróbować wszystkiego, nie skończyło się dobrze"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Tash Sultana to australijska wokalistka i kompozytorka, która swoje pierwsze koncerty dawała na ulicach Melbourne. Zwróciła na siebie uwagę, gdy jej nagrania muzyczne zrealizowane w domu podbiły internet. O początkach swojej kariery i uzależnieniu od narkotyków artystka opowiedziała Gabi Drzewieckiej.

Tash Sultana i jej miłość do muzyki

25-letnia Tash Sultana to śpiewająca multiinstrumentalistka. Pierwszą gitarę dostała od dziadka, gdy miała zaledwie 3 lata, ale zaczęła brać lekcje gry na tym instrumencie nieco później, bo między 8. a 13. rokiem życia.

Jako dziecko grałam też na perkusji i to całkiem długo. Dopiero niedawno przestałam, a potem doszła trąbka

- wspomina.

Artystka potrafi też posługiwać się mandoliną, harmonijką ustną oraz instrumentami klawiszowymi.

Rodzina Tash od samego początku pomagała jej realizować pasje muzyczne.

Moi rodzice bardzo mi kibicowali. Byli bardzo wyrozumiali. Gdy byłam nieletnia, miałam nawet fałszywy dowód, żebym mogła występować

- zdradziła.

Artystka swój warsztat muzyczny kształciła występując na ulicach Melbourne. W latach 2008-2012 grała w zespole MindPilot jako gitarzystka solowa, a od 2013 r. występuje samodzielnie. Artystka ma na swoim koncie longplay zatytułowany "Notion" oraz kilka singli. Kiedy możemy spodziewać się nowej płyty?

Mam nadzieję, że pod koniec roku

- powiedziała.

Eksperymenty z narkotykami

Artystka otwarcie mówi o swoim uzależnieniu od narkotyków, z którymi zetknęła się już jako nastolatka. Tak bardzo wpadła w nałóg, że zaczęła tracić kontakt z rzeczywistością. Doszło do tego, że przeżyła epizod psychozy, wywołany spożyciem grzybów halucynogennych, zakończony terapią. Narkotyki wpłynęły też na znaczną utratę wagi.

Ważyłam 43 kilogramy. Gdybym teraz mogła cofnąć się do tamtego czasu, to zapewne sama siebie bym spoliczkowała za to. Teraz w zasadzie nie piję i nie palę

- stwierdziła Tash.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Konsultant: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości