Gwiazdy

Co słychać u Łukasza Zagrobelnego? "Tęsknię za sceną"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Łukasz Zagrobelny jest jednym z popularniejszych polskich wokalistów. W 2007 roku podbił listy przebojów swoim debiutanckim singlem "Nieprawda" i od tamtej pory wydał wiele radiowych hitów. Na nową piosenkę fani czekali od kilku lat - "Jeszcze nie raz" powstała w czasie pandemii. Posłuchaj, jak zabrzmiała na naszej scenie.

Łukasz Zagrobelny - wokalista w czasie pandemii

Od marca - jak większość artystów - piosenkarz był na bardzo długich, przymusowych wakacjach. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie trasy koncertowe i spektakle zostały wstrzymane. Nasz gość nie ukrywa, że był to dla niego trudny czas.

To bardzo duże obciążenie psychiczne przede wszystkim. My artyści jesteśmy jak kwiaty, które jak nie są podlewane, to więdną. Dla nas podlewanie to jest kontakt z publicznością, koncerty, spotkanie z naszymi fanami, tego nam brakuje

- podkreśla Łukasz Zagrobelny.

Jak przyznaje, myślał, że taka sytuacja potrwa miesiąc.

Oglądałem zaległe seriale, czytałem zaległe książki, miałem plan, że napiszę trochę piosenek, pośpiewam sobie przy pianinie, nigdy na to nie miałem czasu. To była laba absolutna, bardzo potrzebna. Potem zaczęła się lekka panika, że to się nie kończy, nic się dobrego nie dzieje

- wspomina rozmówca "Dzień Dobry Wakacje".

Na szczęście, są już plany na jesień. "Jesus Christ Superstar" z Łukaszem Zagrobelnym w roli Judasza będzie można obejrzeć w operze białostockiej. Wszystko odbywać się z będzie zachowaniem reżimu sanitarnego: 50% widowni i maseczki.

Do tego jest odbędzie się trasa koncertowa "Dżentelmeni", czyli kilku wokalistów, którzy śpiewają zarówno covery, jak i swoje utwory.

Tęsknię za sceną, jestem artystą koncertowym, do tej pory mnóstwo grałem. Między innymi dlatego miałem taka przerwę fonograficzną, ponieważ musiałem się wywiązać ze swoich zobowiązań koncertowych i teatralnych

- mówi piosenkarz.

Łukasz Zagrobelny - nowa płyta

Najnowszy projekt wokalisty to płyta z utworami Jonasza Kofty - z zupełnie nowymi interpretacjami i aranżacjami. Przymierzał się do tego albumu bardzo długo, ale brakowało mu czasu, bo miał koncerty i spektakle. Jednak przez przymusowe wakacje prace przyśpieszyły.

Łukasz Zagrobelny - kariera

Piosenkarz urodził się 1 lipca 1975 roku we Wrocławiu. Tam ukończył szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu oraz studia na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.

Od 2000 jest związany z Teatrem Muzycznym Roma. W 20207 roku podbił listy przebojów swoim debiutanckim singlem "Nieprawda" w 2007 roku i od tamtej pory wydał sporo radiowych hitów.

Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

"Jeszcze nie raz" - nowa piosenka Łukasza Zagrobelnego

Utwór powstał w czasie pandemii. Wokalista pracował nad nim z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim, odpowiedzialnymi również za jego ostatni studyjny album "Ja tu zostaję".

Piosenka nie ma tradycyjnego teledysku, bo Łukasz nie chciał narażać ekipy filmowej.

Żartuję, że jest to utwór pandemiczny. Teledysk też nie jest klasyczny, powstał z towarzyszeniem jednej osoby, która mnie nagrywała komórką na ścianie, do tego jest tekst piosenki

- opowiada Łukasz Zagrobelny.

Posłuchaj, jak utwór "Jeszcze nie raz" zabrzmiał na scenie Dzień Dobry Wakacje:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie świętuje 20-lecie

Łukasz Zagrobelny symfonicznie

Łukasz Zagrobelny i Natalia Krakowiak - "Chociaż pięć minut"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości