Gwiazdy

"Świadomość, że gdzieś tam jesteś, jest dla mnie jak grawitacja." Łukasz Nowicki żegna ojca

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Lackowska

Informacja o śmierci Jana Nowickiego obiegła media 7 grudnia. Jednego z najpopularniejszych aktorów pożegnali jego fani, przyjaciele, koledzy. Nie zabrakło, oczywiście, osobistych wpisów, w tym tego od byłej synowej gwiazdora, Haliny Młynkovej. Wspomnienie wybitnego artysty opublikował w sieci także jego syn, Łukasz Nowicki.

Łukasz Nowicki żegna swojego ojca

Osobiste pożegnanie syn zmarłego rozpoczął od cytatu: - Możemy nie gadać często, możemy długo się nie widzieć. Ale świadomość, że gdzieś tam jesteś, jest dla mnie jak grawitacja. Pionizuje, nadaje sens tej dziwnej układance, jaką jest życie'. Przepraszam, że cytuje sam siebie. To fragment z ostatniej strony książki Ojca 'Moje Psie Myśli'. Może to nieskromne, ale tak jest łatwiej - rozpoczął swój wpis.

O śmierci taty Łukasz dowiedział się od swojej żony:

Wczoraj utraciłem ten pion. Gdy rankiem Olga przekazała mi wiadomość o śmierci Ojca, długo siedziałem na kancie łóżka w hotelu, próbując odzyskać równowagę. Tylko grawitacja trzymała mnie przy ziemi… zastygłem

W zamieszczonym na Instagramie wpisie nie zabrakło, oczywiście, podziękowań na bliskich i fanów , którzy w tym trudnym czasie okazali Łukaszowi wsparcie.

- Dziękuje za setki wiadomości, kondolencji- od przyjaciół, bliskich, od tych, z którymi od lat nie mam już kontaktu. Za wsparcie, za dobre słowo, za gotowość do pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba. Dziękuję też tym z Was, których nie znam, a którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych przesłali czułość i otuchę. Wybaczcie, że śle podziękowania w tej formie. Tu i teraz. Zbiorczo. Ale nie mam siły inaczej. Wczoraj nie odpisywałem, nie odbierałem telefonów, nie oddzwaniałem. Wczoraj żegnałem się z Tatą. SAM. To był nasz czas" - dodał.

Pogrzeb Jana Nowickiego

W tym samym wpisie syn Nowickiego podał informacje związane z ostatnim pożegnaniem wielkiego aktora. Spocznie w swoim ukochanym Kowalu, w którym, szczególnie w ostatnich latach spędzał bardzo dużo czasu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 grudnia w Kowalu. O godz. 13.00 Nabożeństwo żałobne w Kościele Parafialnym po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu

Pod wzruszającym postem pojawiło się wiele komentarzy ze słowami wsparcia dla rodziny zmarłego artysty.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości