Łukasz Lach z zespołu L.O.27 debiutuje solo. Jeszcze w tym roku planuje wydać płytę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Łukasz Lach - lider zespołu L.Stadt debiutuje solo. Jeszcze w tym roku po raz pierwszy zaprezentuje autorskie piosenki wykonane w języku polskim. Na scenie Dzień Dobry TVN artysta wykonał utwór "Ekran". Jak podoba wam się singiel?

Łukasz Lach – kariera

Łukasz Lach to artysta, który rozpoczynał swoją karierę muzyczną w 1997 roku w zespole L.O.27, znanym z przeboju "Mogę wszystko". W późniejszych latach wokalista wraz z Radkiem Bolewskim, Adamem Lewartowskim i Andrzejem Sieczkowskim założył zespół L.Stadt. Przedstawiciele polskiego alternatywnego rocka w 2008 roku wydali swój debiutancki krążek i szybko zyskali rzeszę wiernych fanów. Uznaniem cieszyła się także druga płyta "EL.P".

Lach nie ogranicza swojej twórczość tylko do gry w zespole L.Stadt. Na przestrzeni lat współpracował m.in. z grupą Radiev, występował z Chwastami, Almost Dead Celebrities, a także zespołem Heart & Soul. W tym roku muzyk rozpoczyna solową przygodę z autorskimi tekstami. Jeden z utworów zaprezentował na naszej scenie.

Łukasz Lach - Muzyczny powrót, solowe brzmienia

Łukasz Lach po wielu latach gry z zespołami postanowił zadebiutować solo. Muzyk podczas pandemii pracował nad utworami, które jeszcze w tym roku ukażą się na pierwszym autorskim wydawnictwie artysty.

Zwiastunem zapowiadającym nadchodzący krążek jest nagrana w Teatrze Szekspirowskim sesja w ramach projektu Otwarta Scena.

Dwa tygodnie temu ukazał się także utwór "Ekran". Jak przyznaje wokalistka, singel ten opowiada o próbie zatrzymania gonitwy myśli i wątpliwości, które pojawiają się w samotności. To piosenka o drodze do szczęścia, które znajdujemy w sobie, za ekranem umysłu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Planujesz wieczór z filmami lub muzyką? Zadbaj o dźwięk o najwyższej jakości

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Autor: Nastazja Bloch