Gwiazdy

L.U.C i Markowscy we wspólnym utworze. "Chcieliśmy wyśpiewać, to jak bardzo zmienia się nasz świat"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
L.U.C. we współpracy z Markowskimi
Dzień Dobry TVNL.U.C. we współpracy z Markowskimi

"Więcej" to najnowszy utwór Łukasza Rostkowskiego, znanego szerokiej publiczności jako L.U.C. Artysta do jego nagrania zaprosił Patrycję Markowską oraz Grzegorza Markowskiego. O czym opowiada piosenka? Jak zrodził pomysł na jej napisanie? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

"Więcej" nowy utwór Łukasza Rostkowskiego

Utwór "Więcej" to swoisty komentarz artysty do tego, jak żyjemy i jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają pieniądze. - Pewnego razu zostałem poproszony, aby spotkać się dziećmi, które przebywają na oddziale onkologicznym. Jedno z dzieci zapytało, czy w ogóle jestem znany, ile mam odsłon w serwisie YouTube i ile można na tym zarobić. Cała ta rozmowa zaczęła skręcać w stronę zarobków, finansów. Nie bardzo mogłem opowiedzieć o pasji, o swojej muzyce. To spotkanie dało mi do myślenia i uświadomiło, jak bardzo młodzi ludzie są skupieni na konsumpcjonizmie. Od tamtej pory zacząłem myśleć o napisaniu piosenki o sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy - mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz L.U.C. Rostkowski.

Artysta podkreślił, że jego celem nie jest moralizowanie ani mówienie komuś jak należy żyć. - Pisałem przede wszystkim o swoich odczuciach. Jako młody tata chciałem napisać piosenkę, o tym, co zostawimy po sobie naszym dzieciom. Bardzo się cieszę, że Patrycja i Grzegorz zgodzili się ją ze mną nagrać - dodał.

Chcieliśmy wyśpiewać, to jak bardzo zmienia się nasz świat. Tata posłuchał tego numeru i powiedział, że bardzo chętnie weźmie w tym udział 

Jak zmieniło się podejście do pieniędzy?

Nasze podejście do pieniędzy - niezależnie do wykonywanego zawodu - bardzo się zmieniło. Do 1989 roku, czyli roku transformacji nie były one aż tak istotne. - Graliśmy w tych czasach po 30-40 koncertów miesięcznie. Dawało to nam jednego dolara za koncert. Wszyscy byli wtedy równie biedni i tak samo upokorzeni. Kiedy Patrycja o coś prosiła, sięgałem do kieszeni i najczęściej nie było mnie na to stać - mówił w Dzień Dobry TVN Grzegorz Markowski, wokalista.

Warto dodać, że utwór "Więcej" odnosi się nie tylko to pieniędzy i tego, jak bardzo pragniemy posiadać różne rzeczy, ale również do mediów społecznościowych. Co na ich temat myślą nasi goście? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości