Gwiazdy

LP o życiu prywatnym: "Niektórzy myślą, że można wybierać komuś, z kim ma spać"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Gabi Drzewiecka
LP powraca z nowym albumem
LP powraca z nowym albumem Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

LP to amerykańska piosenkarka wykonująca muzykę zaliczaną do gatunku alternatywnego pop-u i rocka. Tworzy także piosenki dla największych światowych gwiazd. Największą solową sławę zawdzięcza wydanemu w 2016 roku albumowi "Lost On You" oraz singlowi pod tym samym tytułem. Co u niej słychać?

LP wydała nową płytę

LP - to pseudonim artystyczny amerykańskiej wokalistki Laury Pergolizzi, znanej z rockowych ballad i współpracy m.in.: z Rihanną, Christiną Aguilerą, Leoną Lewis oraz Cher. W Polsce stała się popularna w 2016 roku, kiedy na listach przebojów pojawił się jej słynny utwór "Lost on You". LP okazała się prawdziwym muzycznym odkryciem. W grudniu 2021 r. ukazał się jej szósty album studyjny zatytułowany "Churches". Na krążku znalazło się 15 solowych utworów, które dla wielu osób mogą okazać się terapeutyczne. Nic dziwnego, artystka już jaki czas temu w jednym z wywiadów przyznała, że gdyby nie muzyka, wybrałaby ścieżkę terapeuty. Jednak czy byłaby gotowa wziąć na siebie ciężar cudzych przeżyć?

- Nowa płyta, byłoby świetne, gdyby to była terapia zbiorowa dla pięciu moich byłych partnerów. Sama czasami po koncercie czuję za dużo emocji, muszę więc brać długi prysznic po koncercie, by zmyć z siebie energię, którą odbieram na każdym tego typu wydarzeniu. Wtedy pozbywam się tego wszystkiego. Moi fani często do mnie podchodzą, czuję, że to za dużo, że jestem przytłoczona – powiedziała.

LP wybrała drogę muzyczną, nam zdradziła, że jeszcze kilka lat temu jej ojciec sugerował jej inną ścieżkę kariery. - Mój tata czasami mówił, że powinnam być gliną, ja wtedy odpowiadałam, że postradał zmysły. Uważałam, że naprawdę nie powinien mi mówić, co mam robić. Zawsze traktowałam takie rady jak relikt przeszłości. Pod tym względem bycie lesbijką jest bardzo trudne, bo niektórzy myślą, że można narzucać i wybierać komuś, z kim mają spać i spędzać życie – dodała.

Trudny etap w karierze LP

LP przyznała, że jej kariera nie zawsze usłana była różami. Artystka pisała utwory dla największych gwiazda, sama miała jednak problemy, żeby się wybić i rozpocząć solową karierę.

- Ten etap, kiedy pisałam teksty dla innych, nauczył mnie, że ludzie żyją zamknięci w jakiejś bańce i nie rozumieją pewnych rzeczy. 2014 rok traktowałam jako najgorszy w moim życiu. Wytwórnia nie chciała wydawać moich utwór. Rozstałam się też z partnerką. Później jednak zdałam sobie sprawę, że to był najlepszy rok mojego życia, ponieważ zmienił je całkowicie -podsumowała.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Gabi Drzewiecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości