Gwiazdy

Aktorka znana z "Lotu nad kukułczym gniazdem" nie żyje. Miała 88 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
płonąca świeczka

Louise Fletcher - aktorka, która wcieliła się w rolę sadystycznej pielęgniarki Ratched w kultowym filmie Milosa Formana "Lot nad kukułczym gniazdem" - nie żyje. Artystka zmarła w swoim domu we Francji. Informację o jej odejściu przekazał agent.

Louise Fletcher nie żyje

Aktorka Louise Fletcher - znana przede wszystkim z roli siostry Ratched w "Locie nad kukułczym gniazdem" - nie żyje. Informacje o śmierci artystki przekazał jej agent David Shaul. Gwiazda odeszła w piątek, 23 września, w swoim domu w Montdurausse we Francji.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Aktorka zmarła we śnie. Miała 88 lat.

Louise Fletcher - kariera

Louise Fletcher przyszła na świat 22 lipca 1934 roku w Birmingham, w stanie Alabama. Aktorka przez wiele lat pracowała przy produkcjach telewizyjnych. W 1960 roku zawiesiła karierę i poświęciła się rodzinie oraz wychowywaniu dzieci. Do pracy wróciła w 1974 roku. Rok później dostała rolę w "Locie nad kukułczym gniazdem" Milosa Formana z Jankiem Nicholsonem w roli głównej. Rola siostry Ratched dała aktorce nie tylko wielką popularność, ale także Oscara. Fletcher odbierając nagrodę powiedziała żartobliwie do publiczności, nawiązując do granej przez siebie postaci: "Wygląda na to, że wszyscy mnie nienawidzicie".

Poza "Lotem nad kukułczym gniazdem" gwiazdę można podziwiać w takich filmach, jak: "Egzorcysta II: Heretyk", "Dziwni najeźdźcy", "Kwiaty na poddaszu", czy "Najlepsi z najlepszych". Aktorka występowała również w serialach. Pojawiła się m.in. w jednym z odcinków "Ostrego dyżuru".

 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Gregory Adams/Getty Images

Pozostałe wiadomości