Gwiazdy

Lista 50 najgorszych decyzji w historii muzyki. W zestawieniu m.in.: Bono i Britney Spears

Gwiazdy

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Sandra Hajduk
Najświeższe newsy z życia gwiazd
Najświeższe newsy z życia gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Magazyn Rolling Stone opublikował listę 50 najgorszych decyzji w historii muzyki. Wśród gwiazd, które je podjęły byli m.in. wokalistka Britney Spears i frontman zespołu U2 - Bono. Kto jeszcze? Najciekawsze przypadki przedstawiła widzom Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Najgorsze decyzje w historii muzyki. Britney Spears i Bono mocno żałują

Chyba wszyscy znają piosenkę "Umberella" w wykonaniu Rihanny. To właśnie dzięki niej wokalistka zyskała rozgłos w 2007 roku. Życie artystki mogłoby się jednak inaczej potoczyć, gdyby nie decyzja innej gwiazdy. - Gdy utwór skomponowano, wysłano go do Britney Spears, ale ta odrzuciła piosenkę - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska. - Twierdziła, że to nie będzie hit - dodała.

Kolejnymi ofiarami błędnych decyzji biznesowych byli członkowie zespołu U2. Wydając w 2014 roku album "Songs of Innocence" wokalista grupy Bono zamarzył, by wydawnictwo trafiło do wszystkich. - Wydano album również w formie elektronicznej i każdy posiadacz znanej marki telefonów miał album U2 od razu u siebie - wyjaśniła dziennikarka. - Nie spodobało się to do końca fanom, bo odebrali to jako zmuszanie do słuchania muzyki zespołu - dodała. O niefortunnej decyzji grupy zrobiło się głośno na całym świecie, a Bono przeprosił w końcu za swój pomysł. Co więcej, sama muzyka nie spotkała się ze szczególnie przychylnymi opiniami publiki i krytyków.

Najgorsze decyzje w historii muzyki. Czy Elvis żyłby dłużej?

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że na karierę Elvisa Presley złożyło się kilka złych decyzji, a wszystko to za sprawą managera gwiazdy Colonela Toma Parkera, który nie zgodził się, by wokalista zagrał w hicie "Narodziny gwiazdy".

- Wszystkim tym, którym film kojarzy się z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem przypomnę, że (...) miał on dwa remake'i - wspomniała Sandra Hajduk.

Jednym z powodów dla których Parker nie zgodził się na udział króla rock and rolla w filmie były pieniądze, uważał on bowiem, że producenci nie zaproponowali stawki godnej Elvisa. Jego zdaniem również scenariusz nie był najlepszy. Obraz osiągnął jednak sukces, a zdaniem wielu rola w nim mogła być dla Elvisa ratunkiem i szansą na odcięcie się od toksycznego managera, który trzymał władzę nad jego życiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości