Gwiazdy

Bliźniaczki z "Lśnienia". "Nie mogłyśmy być nawet na premierze"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marcin Sawicki, Michał Malinowski
Bliźniaczki z Lśnienia
Bliźniaczki z Lśnienia Dzień Dobry TVN
wideo 2/11
Dzień Dobry TVNBliźniaczki z Lśnienia

"Lśnienie" Stanleya Kubricka to jeden z najbardziej kultowych horrorów w historii kina. W filmie pojawiają się bliźniaczki Lisa i Louise Burns. Jak wspominają pracę na planie? Kiedy pierwszy raz obejrzały dzieło, w którym wystąpiły? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Bliźniaczki z "Lśnienia". Co robią obecnie?

Lisa i Louise Burns miały po dziesięć lat, gdy zagrały siostry Grady w "Lśnieniu" Stanleya Kubricka. Mimo że w filmie widać je przez niecałą minutę, to próżno szukać kinomana, który by o nich nie słyszał. Obecnie obie panie mieszkają w Wielkiej Brytanii. Lisa jest magistrem literaturoznawstwa, a Louise mikrobiologiem. Jak trafiły na casting do filmu? - Tam były tysiące dzieci, które czekały na przesłuchanie. Byłyśmy zwyczajnie ubrane w ubranka, które nosiły dziewczynki w tamtym czasie. Miałyśmy białe podkolanówki i brązowe buciki. Mama przygotowała nam fryzury. Reszta dzieci była bardzo wystrojona. Widać, że były przygotowane - wspominały bliźniaczki w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Kobiety dodały, że dwaj pracownicy zaprowadzili je do Stanleya Kubricka. - Pamiętałyśmy o tym, co nam mówiono o tym, jak mamy się zachowywać, kiedy poznajemy kogoś dorosłego, że mamy być grzeczne, wyciągnąć ręce na powitanie i powiedzieć "dzień dobry" pani czy panu. Stanęłyśmy przed nim, wyciągnęłyśmy ręce i powiedziałyśmy "Dzień dobry Panie Kubrick" w tym samym momencie. Wydaje mi się, że to właśnie wtedy dostrzegł w nas potencjał i wydało mu się to straszne - mówiła jedna z sióstr.

Jak wspominają pracę na planie?

Główną rolę w filmie Kubricka zagrał Jack Nicholson. Jaki był na planie? - Był jak nasz tata, oczywiście, gdy nie grał swojej roli. Twardo stąpał po ziemi, był jak każdy ojciec. Ten normalny, a nie ten, który chce zabić całą rodzinę - mówiły siostry. Jedna z bliźniaczek wyznała, że pamięta scenę, kiedy aktor wypytywał ją o szkołę. - Starał się dowiedzieć, jak nam idzie - mówiła. Siostry wyznały, że na planie miały nauczycieli. - Liczyłyśmy na 9 tygodni wolnych od szkoły, a dostałyśmy prywatnych nauczycieli, co było jeszcze gorsze - dodała jedna z bliźniaczek.

Lisa i Louise Burns wyznały, że "Lśnienie" pierwszy raz obejrzały dopiero jako dorosłe osoby. - W tym kraju musisz mieć powyżej 18. lat, żeby oglądać takie filmy. Nie mogłyśmy być nawet na premierze [...] - mówiły.

Czy po roli w "Lśnieniu" myślały o kontynuowaniu kariery aktorskiej? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marcin Sawicki, Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości