Gwiazdy

Dla rodziny poświęciła karierę w Stanach Zjednoczonych. Niezwykła historia Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Liliana Głąbczyńska-Komorowska – z Kanady do Polski
Liliana Głąbczyńska-Komorowska – z Kanady do Polski Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Liliana Głąbczyńska-Komorowska to polska aktorka i reżyserka. Wiele lat spędziła w Kanadzie. Polskiej publiczności dała się poznać rolami m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy" czy "Pajęczynie". Reporterowi Dzień Dobry TVN zdradziła kulisy swojej kariery.

Liliana Głąbczyńska-Komorowska - kim jest

Liliana Głąbczyńska-Komorowska, dorastając w artystycznej rodzinie, od dziecka chciała być aktorką. Już jako mała dziewczynka gromadziła prasowe wycinki o gwiazdach ekranu, licząc, że kiedyś sama dołączy do tego świata.

- Mama skończyła szkołę baletową Teatru Wielkiego i miała wielkie prognozy, jako jedna z bardziej utalentowanych baletnic - zdradza aktorka podczas wizyty w mieszkaniu należącym do jej rodziców. - Tata był tancerzem w operze bytomskiej. Uwiódł mamę, zaprosił ją do Krynicy Górskiej. Od tego momentu mama była już tylko taty. To była pierwsza jego kobieta i przez 70 lat byli nierozłączni.

Obdarzona nieprzeciętną urodą Lilianna zdecydowała się na aktorstwo. Kamera od razu ją pokochała.

- Kiedy zaczynało się dla mnie, jako młodej aktorki dużo rzeczy dziać, ogłoszono stan wojenny i on zamknął nas wszystkich - wspomina.

American dream Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej

Wtedy pojawiła się możliwość wyjazdu i tak Liliana trafiła do Nowego Jorku. Tam weszła do świata oper mydlanych, grając m.in. u boku Juliane Moore czy debiutującego Brada Pitta. Zyskała popularność, a zarobione na planie pieniądze okazały się być wystarczające. Następnie przyszła miłość i marzenie o rodzinie.

- Kiedy zakochałam się w człowieku, który był w tej samej branży, postanowiliśmy, że kto ma lepsze szanse, na tego stawiamy - przyznaje. - On miał lepsze szanse jako reżyser niż ja jako aktorka, która jest po 30. i strasznie chciała mieć rodzinę.

Marzenie się spełniło. Liliana doczekała się dwójki dzieci: Natalii i Sebastiana, którzy poszli w zawodowe ślady rodziców. Małżeństwo aktorki i reżysera nie przetrwało próby czasu. Dziś Liliana jest szczęśliwie zakochana, spełnia się jako aktorka i reżyserka filmów dokumentalnych. Jak sama przyznaje, po trzech nieudanych małżeństwach, chce pozostać w wiecznym stanie narzeczeństwa.

- Jestem zakochana i to jest najpiękniejsze - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości