Gwiazdy

Leszek Stanek przeszedł operację ratującą życie. "Dziękuję fanom za wsparcie"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na początku 2020 roku dotarły do nas informacje, że Leszek Stanek ma poważne problemy ze zdrowiem. Aktor i wokalista na kilka tygodni trafił do szpitala i tam przeszedł operację ratującą życie. Co mu dolegało? Jak czuje się obecnie?

Po powrocie z sylwestra Leszek Stanek zaczął odczuwać bóle brzucha, które były tak duże, że nie był w stanie chodzić o własnych siłach. Niestety nie mógł go niczym uśmierzyć, ponieważ nie powinien przyjmować medykamentów opioidowych, a zwykłe leki przeciwbólowe na niego nie działają. Aktor stracił 11 kilogramów i zaczął mieć stany depresyjne związane z utratą wagi. Lekarze najpierw podejrzewali u niego niestrawność, ale po dogłębnej diagnozie okazało się, że Leszek ma niedrożność jelit spowodowaną zrostami po poprzednich operacjach.

Zobacz film: Choroby jelit – jakie są ich przyczyny?

Kiedy trafiłem na stół operacyjny, to już było zagrożenie sepsą i dosyć poważne zagrożenie życia. W ogromnych bólach, jeszcze przed narkozą musiałem wyrazić zgodę na operację i tam były takie klauzule, jak skrócenie jelita, wycięcie jelita, zrobienie stomii, co dla mnie jest niewyobrażalne

- powiedział Leszek.

Jak dzisiaj się czuje?

Aktor wyszedł ze szpitala po kilku tygodniach. Obecnie czuje się już dobrze. Jak podkreśla, wpływ na jego samopoczucie ma wsparcie przyjaciół i fanów.

Z tej sytuacji wyszło coś dobrego. Ludzie zaczęli się otwierać i pisać, że są w szpitalu. Dzieląc wspólnie jeden problem, mogliśmy się wspierać i efekty tego widać do dzisiaj, i bardzo się z tego cieszę

- stwierdził Leszek.

Wnioski

Aktor będąc w szpitalu, doszedł do wniosku, że jako pacjent nie miał świadomości co do swoich praw.

Nie powinniśmy przepraszać, że chorujemy, że żyjemy i obawiać się pytać lekarzy, czy pielęgniarek

- powiedział.

Swoje doświadczenia z pobytu w szpitalu ma zamiar wdrożyć w działalność fundacji dla pacjentów onkologicznych, którą założył jakiś czas temu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości