Gwiazdy

Lady Pank wraca z nowym singlem. Utwór "Drzewa" porusza ważny temat

Gwiazdy

Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz / Lady Pank

Lady Pank to zespół, którego fanom polskiego rocka nie trzeba przedstawiać. Mimo że pandemia uniemożliwia występy na żywo, to muzycy nie próżnują! Zespół opublikował właśnie nowy singiel "Drzewa".

Lady Pank wraca z nowym utworem

"Drzewa" to tytuł najnowszego singla kultowego polskiego zespołu - Lady Pank. Teledysk do utworu wyreżyserował Pascal Pawliszewski. Utwór skupia się wokół tematu depresji, która staje się coraz większym problemem i może dotknąć każdego z nas.

Piosenka to trzeci singiel, który promuje najnowszy album grupy "LP40". Krążek trafi do sklepów już 12 marca. Płyta ukaże się w jubileuszowym, 40 roku istnienia grupy.

Lady Pank 40. lat na scenie

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najlepszych polskich zespołów rockowych. Grupa powstała w 1981 roku we Wrocławiu. Jej założycielami są Jan Borysewicz i Andrzej Mogielnicki. Zespół nagrał 20 albumów i dziesiątki przebojów. Do tych najbardziej rozpoznawalnych należą: "Mniej niż zero", "Marchewkowe pole", "Kryzysowa narzeczona" czy ballada "Zawsze tam, gdzie ty".

Grupa, jako Lady Pank pierwszy raz wystąpiła 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park. Na scenie pojawili się wtedy: Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł "Kawka: Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja.

Obecnie grupę tworzą Jan Borysewicz – gitara solowa, śpiew; Janusz Panasewicz – śpiew; Kuba Jabłoński – perkusja; Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa.

Mimo problemów i zawirowań w składzie zespół nieprzerwanie nagrywa płyty i daje koncerty.

Posłuchaj najnowszego utworu Lady Pank!

Źródło: youtube.com

35-lecie Lady Pank

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Pozostałe wiadomości