Gwiazdy

Zespół Lady Pank świętuje 40-lecie. "Bardzo tęsknimy za życiem zakulisowym"

Gwiazdy

Zespół Lady Pank to żywa legenda polskiej sceny muzycznej. Panowie są w branży od 40 lat i nie zamierzają zwalniać tempa pracy. Z okazji okrągłego jubileuszu wydali specjalną płytę.

W tym roku zespół Lady Pank świętuje 40-lecie działalności. Panowie zagrali swój pierwszy oficjalny koncert w 1982 r. w klubie studenckim "Park". Od tamtej pory są w niekończącej się trasie, choć jak mówi Jan Borysewicz, na co dzień nie prowadzą już tak rock'n'rollowego życia, jak jeszcze kilka lat temu.

Lady Pank kończy 40 lat

12 marca ukazała się jubileuszowa płyta zespoły Lady Pank - "LP40".

- Pracowałem nad nią 2 lat, mówię o samych kompozycjach. Wybrałem 26 utworów, które miały znaleźć się na płycie, ale to by było za dużo, więc wybrałem 12. Uważam, że to jest nowy rozdział zespołu po 40 latach. (...) To jest bardzo dojrzała płyta z przesłaniem naszych czasów - powiedział Jan Borysewicz.

W krótkim reportażu muzycy Lady Pank sami mówili, że prawdziwy rock'n'roll to było to, co działo się nie na scenie, a poza nią. Janusz Panasewicz wyjaśnił żartobliwie, że razem z kolegami byli po prostu bardzo towarzyscy.

- Jak graliśmy koncerty w "Parku", a graliśmy je często, to przychodzili wszyscy: Grzegorz Ciechowski z Republiką, Kora, Maanam, Tadeusz Nalepa, w ogóle mnóstwo muzyków, bo wiedzieli, że oprócz tego, że się mogą spotkać towarzysko, to też będzie wesoło - dodał.

Lady Pank kiedyś i dziś

Krzysztof Kieliszkiewicz nie ukrywa, że życie zakulisowe w trasie "nie jest lekkie", ale panowie robią to, co kochają.

- To jest część naszej pracy. Teraz przede wszystkim bardzo tęsknimy za życiem zakulisowym - mówił.

Zespołowi Lady Pank udało się wrócić na scenę jeszcze przed kolejnym lockdownem. W ostatni piątek w Radomiu muzycy zagrali pierwszy od dawna koncert. Na sali obowiązywał pełny reżim sanitarny - widownia była wypełniona tylko w połowie, a słuchacze musieli siedzieć. Jan Borysewicz zauważył jednak, że fani Lady Pank zawsze wstają z miejsc już po dwóch utworach.

Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN panowie zagrali swój najnowszy singiel "Drzewa".

Zobacz też:

Łukasz Lach z zespołu L.O.27 debiutuje solo. Jeszcze w tym roku planuje wydać płytę

Jaka jest historia powstania kultowej piosenki "Sacrum"? Jacek "Mezo" Mejer i Kasia Wilk zdradzają nam tajemnicę

Alvaro Soler o życiu po trzydziestce. "To bardzo ważny czas, bardzo dużo się zmienia w głowie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości