Gwiazdy

Kulesza i Boczarska o swoich rolach w serialach: "Pułapka" i "Pod powierzchnią". Czy Olga Sawicka i Marta Gajewska są podobne?

Gwiazdy

Aktualizacja:

15 października o 21.30 w TVN finałowy odcinek nowej serii "Pułapki", a już tydzień później, 22 października o 21.30, na antenie TVN wystartuje nowy sezon serialu Pod powierzchnią". W Dzień Dobry TVN - Agata Kulesza i Magdalena Boczarska o silnych kobietach, które grają. Czy Olga Sawicka i Marta Gajewska są podobne do siebie?

Czy pojawia się coraz więcej "mocnych" ról dla kobiet?

Agata Kulesza:

Była taka opinia, że po czterdziestce aktorka niewiele robi. Ja się z tym nie zgadzam. Mam 48 lat i ostatnie osiem lat było bardzo intensywne zawodowo. Przechodzę z planu na plan, uważam, że te role są. Nie mogę powiedzieć, że nie ma ról dla takich kobiet. Są! Jak się patrzy na czasopisma i na okładki, to w dużej mierze są to bohaterki po czterdziestce. Nagle się dzieje, że ta dojrzała kobieta, gdzieś tam stanowi o tym rynku. Jest silną postacią, która istnieje.

Magdalena Boczarska:

Mam dokładnie to samo spostrzeżenie. Myślę, że to się zmieniło bardzo w ostatnim czasie. Po taki bardzo silnym męskim kinie przyszła moda na kobiecą bohaterkę.

Agata Kulesza:

Jest to też odpowiedź na zapotrzebowanie. Najczęściej przed telewizorem zasiadają kobiety i potrzebują bohaterki i historii, z którymi mogą się utożsamiać.

Olga Sawicka i Marta Gajewska - silne kobiety

Magdalena Boczarska:

Moja bohaterka jest byłą ofiarą, która stała się silna kobietą. Taką lwicą. Przechodzi ogromną metamorfozę. Była taką mimozą przyklejoną do mężczyzny, ale już nie jest. Bierze sprawy w swoje ręce, zarządza swoim życiem, walczy o szczęście swoje i bliskich. One są trochę inne, ale bardzo podobne.

Agata Kulesza:

Jezu, gramy w tym samym?! Moja bohaterka też była ofiarą, ale jest silna i waleczna. Potrzebujemy tego wzorca, z którym możemy się utożsamiać. Coraz więcej mówi się o kobietach, które mają prawo do swojego własnego życia, do tego, żeby nie być ofiarami. To są jakieś bohaterki, które w jakiś sposób pokazują, żeby w tę stronę iść, że można zawalczyć o samego siebie.

Agata Kulesza w serialu "Pułapka"

Jej postać - Olga Sawicka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych pisarek kryminałów w kraju. Jej książki cieszą się ogromną popularnością. Jest laureatką wielu plebiscytów i nagród literackich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej powieści zostały przetłumaczone na 15 języków. Obecnie jest na życiowym zakręcie, zmaga się z kryzysem twórczym i traumatycznym wydarzeniem sprzed lat. Teraz zajmuje się sprawą „Bestii” – tak media nazwały Dariusza Tyńca, który zgwałcił i udusił swoją ofiarę. Po wszystkim... oślepił ją. Media ochrzciły Tyńca „Bestią” za sprawą Olgi. Jej pierwsza książka o komisarz Adzie, wydana 20 lat temu - miała taki tytuł.

Magdalena Boczarska w serialu "pod powierzchnią"

Marta Gajewska to typ silnej, energicznej kobiety, ale kiedy ją poznajemy, próbuje podnieść się po rodzinnej tragedii. Jest bardzo emocjonalna, nie boi się mówić tego, co myśli. Przestała uczyć w liceum, kiedy urodziła upragnionego syna Maksa. Gdy chłopiec miał dwa lata zaginął, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. Marta pragnie wrócić do normalnego życia, ale nie jest to łatwe – nadal tkwi w pewnego rodzaju letargu. Tragedia, która niszczy jej małżeństwo, jest jednocześnie tym, co najmocniej je spaja. Marta i Bartek starają się być dla siebie czuli i opiekuńczy. Akceptują to, że każde z nich, na swój sposób, próbuje poradzić sobie ze stratą. Marta znów chce zawalczyć o siebie i swój związek z Bartkiem.

Zobacz też:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości