Gwiazdy

Kuba Wojewódzki - wielkie emocje w finałowym odcinku. Kazimierz Marcinkiewicz: "Nigdy nie ukrywałem, że jestem inny"

Gwiazdy

Aktualizacja:
TVN/Wojciech Kurczewski

Kuba Wojewódzki w swoim show zawsze wzbudza sporo emocji. Finałowy odcinek 29. sezonu tym bardziej nie mógł przejść bez echa. Prowadzący zaprosił do studia Kazimierza Marcinkiewicza i Rafała Collinsa, którzy opowiedzieli o planowanej walce w oktagonie. W drugiej części programu na kanapach zasiedli YoungIgyi, Otsochodzi i OKI, czyli OIO.

Kuba Wojewódzki Show: Kazimierz Marcinkiewicz i Rafał Collins o walce na ringu

Pierwsza część programu rozpoczęła się od rozgrzewającej krew w żyłach rozmowy prowadzącego z Kazimierzem Marcinkiewiczem i Rafałem Collinsem. Ta wybuchowa mieszkanka nie bez powodu zasiadła na kanapach wspólnie. Jak się okazuje, już 2 czerwca odbędzie się charytatywna walka bokserska Collins Charity Fight Night zainicjowana przez fundację Braci Collins. Panowie staną naprzeciwko siebie na ringu i zawalczą o pieniądze na cele dobroczynne. Propozycja walki skierowana do byłego premiera wydaje się dość nieoczywistym pomysłem. Wojewódzki pół żartem dodał: "Kto będzie następny, Beata Szydło?"

Rafał Collins wyjaśnił prowadzącemu, że były szef rządu do dzisiaj zaskoczony jest z decyzją, jaką podjął. Co przekonało więc Kazimierza Marcinkiewicza do udziału w show-biznesowym wydarzeniu? - Ja nigdy nie ukrywałem, że jestem inny. Lubię żyć. Umiem żyć radośnie, intensywnie, podejmuję wyzwania – wyjaśnił Kazimierz Marcinkiewicz. Nieco później dodał jeszcze jeden argument - Nie ma siary, żeby robić dobrze.

Jak się okazało, polityk poznał Rafała znacznie wcześniej, podczas wizyt w jednej z londyńskich restauracji, gdzie młody wówczas mężczyzna pracował na zmywaku.

Dostałem instrukcję, że mam podać deser dla premiera, ręce mi się trzęsły, a musiałem tylko sernik ukroić. Dziesięć lat później premier utrzymuje kontakt z chłopakiem ze zmywaka

- wspominał Rafał.

Były premier po latach z chęcią odświeżył znajomość i zgodził się na udział w charytatywnym przedsięwzięciu. Jednak przyznał, że boks był ostatnim sportem, o którym by pomyślał. Mimo wszystko pierwsze treningi zaczynają sprawiać mu przyjemność.

Rafał walkę pokazową zaproponował także Kubie. Prowadzący od razu podchwycił przynętę i dodał, że wie już, z kim chciałbym konkurować. - Myślę, że Anię Muchę chciałbym nominować, mamy kilka rachunków do załatwienia - dodał Wojewódzki.

Jak wyglądać będzie gala Collins Charity Fight Night? Charytatywna walka będzie wydarzeniem z przytupem. Inicjator przyznał, że obok byłego premiera na ringu pojawią się także inne znane nazwiska oraz zawodowi zawodnicy. Całe przedsięwzięcie ma mieć jednak niepowtarzalny klimat, z tego względu zaplanowano, że tematem przewodnim będą lata 30. i styl retro. Na co zostaną przekazane pieniądze? Zebrana kwota powędruje w ręce organizatorów programu "Pokoloruj marzenia". Środki przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci i rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

OIO, czyli młodzi raperzy u Kuby Wojewódzkiego

W studiu, obok Kazimierza Marcinkiewicza i Rafała Collinsa, pojawili się także przedstawiciele grupy OIO. Otsochodzi, Young Igi i OKI to reprezentanci młodego pokolenia, którzy bez kompleksów wdzierają się na muzyczną scenę. Choć jako soliści osiągają olbrzymie sukcesy, tym razem polscy raperzy postanowili połączyć siły. 7 maja wydali swój pierwszy album. Jak poradzili sobie podczas rozmowy z Kubą? Motywem przewodnim była różnica wieku między prowadzącym a dwudziestoletnimi raperami. Kuba z ciekawością dopytywał, co w dzisiejszych czasach jest priorytetem młodych ludzi. Artyści bezapelacyjnie odpowiedzi: - Muza jest ponad wszystko.

Young Igi zapewnił, że nie interesuje go polityka i nawet nie próbuje się w nią angażować.

- Zdaję sobie sprawę, że polityka ma na mnie duży wpływ. Ale ilekroć staram się być w to mocno zaangażowany, to nie udaje mi to. Myślę, że to jest kwestia priorytetów. Ja jestem teraz strasznie skupiony na muzyce, na karierze. Może jak zacznę prowadzić spokojniejsze życie…- dodał.

Prowadzący zaciekawiony był także ksywkami artystów i zaczął dopytywać o ich pochodzenie. - Nazywasz się Miłosz Stępień, podajesz się za Młodego Jana, a ludzie znają Cię jako Otsochodzi. O co chodzi w tym?

Artysta pośpieszył z wyjaśnieniami. Jak się okazuje, pseudonim Młody Jan to nawiązanie do dziadka rapera, Otsochodzi to pseudonim artystyczny, a Miłosz, to po prostu imię, jakie wybrała mama młodego chłopaka. Co więcej, ksywka Otschodzi pojawiła się w momencie, gdy raper robił próby bitów i na wszelki wypadek założył dodatkowy profil, gdyby mu nie wyszło.

"Kuba Wojewódzki" – gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinki talk-show w każdy wtorek o 22:30 na antenie TVN. Zarówno poprzednie, jak i nowy sezon obejrzysz również w serwisie VOD player.pl.

W serwisie Player znajdziesz materiały, których nie zobaczysz nigdzie indziej, czyli niepublikowane fragmenty show Króla TVN – "Kuba Wojewódzki – ciąg dalszy".

Rafał Collins w roli taty. „Nie oddałbym tego za żadne pieniądze, za żadne skarby świata”

Zobacz także:

"Kuba Wojewódzki". Odcinki specjalne w Player.pl. Wśród gości uczestnicy nowego reality show i wnuczka znanego polityka

Lech Wałęsa i Ola Żebrowska u Kuby Wojewódzkiego. "Historyczny odcinek mojego programu"

Kuba Wojewódzki pokazał siostrzenicę. Czy Kinga jest podobna do słynnego wujka?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości