Gwiazdy

"Wolę być bezobjawowo chory niż objawowo głupi". Maseczka Kuby Wojewódzkiego wywołała burzę w sieci

Gwiazdy

TVN

Kuba Wojewódzki, jak wielu rodaków postanowił zrelaksować się w majówkę. Dziennikarz wypoczywa nad wodą i publikuje w sieci zdjęcia. Ostatnia fotografia, choć na pierwszy rzut oka nie ma w niej nic kontrowersyjnego, podzieliła fanów gwiazdora. Dlaczego?

Kuba Wojewódzki w maseczce

Na umieszczonym na Instagramie zdjęciu widać Kubę, który ma na twarzy maseczkę. Fotografię opatrzył wymownym podpisem: "Wolę być bezobjawowo chory niż objawowo głupi" i choć nie opowiedział się wprost ani za, ani przeciwko obowiązku zasłaniania nosa i ust, fani mają swoją teorię na ten temat. W komentarzach trwa zacięta walka, w której jedni próbują przekonać drugich do swoich racji: "Ale, ze niby ta maseczka chroni od tej głupoty? Bo według mnie jest jej wyznacznikiem", "Weź ten symbol niewolnictwa ściągnij . Myślałem że jesteś bardziej świadomy człek", "Tylko człowiek wolny się buntuje ,a niewolnicy są posłuszni... Pandemia???gdzie umarło tylko ponad 2mln ludzi na całym świecie, co daje 0.003%z czego 90% to 70/80+, czego są namacalne dowody....99.07 ludzi żyje dalej...ale tępy lud łyka wszystko" - to tylko niektóre z nieprzychylnych komentarzy, które pojawiły się pod postem Kuby.

Nie brakuje też głosów osób, które popierają dziennikarza: "Otóż to. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej majówki", "Jak Wy wszystko wiecie . Sam na wodzie to po co mu "kaganiec ". A skąd wiecie , że jest sam? Może jest tam więcej ludzi, którzy boją się zarażenia? Lepiej bardziej uważać niż mniej. Od 15 maja będzie brak przymusu zakładania maski na zewnątrz, ale Covid nie zniknie i na pewno znajdą się tacy co będą maskę na zewnątrz dalej nosić" - piszą fani dziennikarza uzasadniając konieczność noszenia maseczek.

Maseczki na zewnątrz: do kiedy trzeba je nosić?

Warto wspomnieć, że według najnowszych informacji obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz ma obowiązywać do 15 maja - po tym terminie zasłanianie nosa i ust będzie konieczne tylko w zamkniętych pomieszczeniach, dziennikarz zastosował się więc do aktualnych przepisów. Wraz ze zniesieniem obowiązku noszenia maseczek złagodzone zostaną także inne obostrzenia, które wprowadzono, żeby walczyć z pandemią. Rząd zdecydował się między innymi przywrócić możliwość organizacji uroczystości rodzinnych, w tym komunii i wesel.

Zobacz wideo: W maju obostrzenia stracą ostrość. "Jeśli jesteśmy na ulicy sami, nie stoimy w tłumie, maseczki nie są nam potrzebne"

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości