Gwiazdy

Michał Kołodziejczyk gościem Kuby Wojewódzkiego: "Zasadniczo to było śmiesznie"

Gwiazdy

Aktualizacja:
TVN24/x-news

Michał Kołodziejczyk, znany i ceniony dziennikarz sportowy wystąpił u Kuby Wojewódzkiego. Panowie rozmawiali m.in. o futbolu, roli w filmie Kazimierza Kutza - "Sława i chwała" oraz premierze pewnej książki.

Michał Kołodziejczyk u Kuby Wojewódzkiego

Michał Kołodziejczyk był gościem w programie "Kuba Wojewódzki". Oprócz cenionego dziennikarza sportowego na kanapie "króla TVN-u" zasiadła też Anita Werner oraz Michał Kempa.

Zasadniczo to było śmiesznie. Muszę też zaznaczyć, że ta kanapa jest tak wygodna, jak wtedy, gdy widziałem ją tylko w telewizorze. Mniej śmieszny był ten pan w czerwonej czapce, ale tak to jest jak do programu rozrywkowego zapraszasz kogoś ze świata biznesu

- napisał w mediach społecznościowych dziennikarz.

Michał Kołodziejczyk - kim jest gość programu "Kuba Wojewódzki"?

Michał Kołodziejczyk urodził się 3 lutego 1981 roku w Warszawie. Jest absolwentem liceum im. Bolesława Prusa, a następnie Uniwersytetu Warszawskiego. Przez lata prężnie rozwijał swoją ścieżkę zawodową. Swoje pierwsze kroki stawiał w redakcji "Przeglądu Sportowego" oraz "Piłki Nożnej". Następnie w latach 2007-2014 roku związany był z redakcją sportową dziennika "Rzeczpospolita". Pracował również w programie "Szybka piłka”, gdzie podsumowywał kolejki polskiej Ekstraklasy.

Przełomem w jego karierze zawodowej było objęcie stanowiska redaktora naczelnego Sportowych Faktów w Wirtualnej Polsce. To właśnie w tym czasie dziennikarz zdobył liczne nagrody. W 2017 roku został wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami. Następnie otrzymał wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a w 2019 roku został laureatem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego dla dziennikarza sportowego roku.

Z WP związany był przez prawie pięć lata. Jego odejście z firmy było szeroko komentowane. W 2020 roku Michał Kołodziejczyk miał przejść do grupy Ringier Axel Springer Polska jako szef "Przeglądu Sportowego" i Onet Sport. Zrezygnował jednak z tego stanowiska i od 1 czerwca jest dyrektorem redakcji sportowej Canal+.

Michał Kołodziejczyk często występuje w roli eksperta i komentatora. I to dla różnych mediów. Wspólnie z Andrzejem Janiszem relacjonował spotkania reprezentacji Polski. Był również stałym gościem mundialowego studia.

Michał Kołodziejczyk – życie prywatne

Kołodziejczyk prywatnie jest związany z Anitą Werner. Oficjalnie po raz pierwszy wystąpili podczas rozdania TeleKamer 2019, wówczas nasza dziennikarka odbierała nagrodę. Od tego czasu oboje zamieszczają wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych – z domowego zacisza oraz z różnych zakątków świata. Dziennikarstwo, bieganie, ciekawość świata - to rzeczy, które zdecydowanie ich łączą.

Para pomimo wielu wyzwań zawodowych znalazła również czas, by napisać wspólnie książkę "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" o piłce nożnej widzianej z perspektyw społeczno-politycznych i kulturowych.

Pomysł jest mój, ale musiałem spotkać kogoś takiego jak Anita, żeby udało się go zrealizować. To świetna dziennikarka, ciekawa ludzi, bycie reporterem ma we krwi

– powiedział Michał Kołodziejczyk w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl.

Premiera książki 14 października.

Zobacz wideo: Bayern Monachium zdobył w tym roku 5 trofeów. "Lewandowski był kluczowy dla wszystkich tych osiągnięć. Był najlepszym strzelcem we wszystkich rozgrywkach"

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości