Gwiazdy

Kuba Molęda był idolem nastolatek w latach 90. Czym dziś zajmuje się wokalista zespołu L.O.27?

Gwiazdy

Kuba Molęda

Kuba Molęda pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 1997 roku. Piosenkę "Mogę wszystko" śpiewała cała Polska, a on z dnia na dzień stał się pierwszoligową gwiazdą. Choć nie porzucił muzyki, dziś częściej można go jednak spotkać w teatrze.

Kuba Molęda i zespół L.O. 27

Kuba Molęda dał się poznać szerszej publiczności jako 13-letni wokalista młodzieżowego zespołu L.O.27. W swoim debiutanckim singlu zapewniał, że może wszystko, a grupa była polską odpowiedzią na sukces amerykańskiego zespołu Hanson. Oprócz Jakuba, na sukces L.O.27 pracowali: Bartosz Wojciechowski, Bartosz Szopiński, Szymon Szopiński, Łukasz Lach oraz Yura Bondarev, który opuścił skład przed wydaniem pierwszego albumu.

Krążek "Mogę wszystko" rozszedł się w nakładzie 70 tys. kopii i uzyskał status złotej płyty. Obecnie byłaby to podwójna platyna, gdyż dziś do zdobycia złota wystarcza jedynie 15 tys. sprzedanych egzemplarzy. Z kolei platyną album pokrywa się, gdy przekroczy granicę 30 tys. sztuk.

Druga płyta zatytułowana "Przyjaciele" nie odniosła już tak spektakularnego sukcesu i zespół L.O.27 zakończył działalność w 1999 roku.

Czym dziś zajmuje się Kuba Molęda?

Mody piosenkarz pozostał wierny muzyce. Ukończył wokalistykę na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, studiował również edukację muzyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

W 2006 roku pojawił się na deskach Teatru Muzycznego Roma, gdzie wykreował rolę Alfreda w musicalu "Taniec wampirów" . Spektakl jest oparty na scenariuszu filmu Romana Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów" z 1967 roku. Słynny reżyser objął wydarzenie opieką artystyczną i dokonał ostatecznego wyboru obsady. W 2015 roku Kuba Molęda pojawił się w musicalu "Rapsodia z demonem", w którym wcielił się w rolę Erwina.

W 2007 roku spróbował swoich sił występując z bratem w krajowych preselekcjach do konkursu Eurowizji. Piosenka "No second chance" nie dostała jednak szansy od telewidzów. W tym samym czasie ukazała się wspólna płyta Jakuba i Macieja Molędów, zatytułowana "2xM".

Kuba pracuje również jako aktor dubbingowy. Ma na koncie udział w ponad stu produkcjach - głównie pod szyldem Walta Disneya. Jego głos można było usłyszeć m.in. w takich produkcjach jak: "Król Lew II", "Cliford-Wielka Przygoda", "Disco Robaczki", "High School Musical", "Horton Słyszy Ktosia", "Pingwiny z Madagaskaru" oraz "Rock Dog".

Występuje również w duetach - nagrał piosenkę "Gdzieś bez nas" z Magdą Steczkowską oraz "Oto ja" z Ewą Farną. W 2016 roku promował piosenkę "Chodź ze mną", która miała być zapowiedzią kolejnej płyty. Ten sam utwór zaprezentował w 2018 roku na scenie Dzień Dobry TVN.

Zobacz wideo: Kuba Molęda na scenie Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Paulina Holtz spędziła poranek na SORze. "Zdecydowanie TOP 10 bólów"

Choroba na wakacjach. Co zrobić, kiedy w czasie urlopu musimy skorzystać z pomocy medycznej?

Marina Łuczenko-Szczęsna nie traci nadziei po meczu Polska - Słowacja. "Jestem dumna z mojego kochanego męża"

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości