Gwiazdy

Księżniczka Eugenia urodziła. Jej dziecko jest dziewiątym prawnukiem królowej Elżbiety II

Gwiazdy

x-news

Księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II, urodziła swoje pierwsze dziecko. Na świat przyszedł jej syn, którego ojcem jest Jack Brooksbank, mąż księżniczki.

Księżniczka Eugenia urodziła 9 lutego. Na świat przyszedł właśnie syn 30-letniej wnuczki królowej Elżbiety II i Jacka Brooksbank. Chłopiec stał się tym samym dziewiątym prawnukiem panującej obecnie monarchini i księcia Filipa i jednocześnie pierwszym wnukiem rodziców Eugenii - księcia Andrzeja i jego byłej już żony, Sarah Ferguson.

Księżniczka Eugenia urodziła syna

Na wiadomość o porodzie księżniczki Eugenii szybko zareagował Pałac Buckingham, który – jak ma to w takich sytuacjach w zwyczaju – wydał oficjalna komunikat:

- Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenia 9 lutego 2021 roku o godzinie 08:55 urodziła syna w szpitalu Porland (…). Królowa, książę Edynburga, książę Yorku, Sarah, księżna Yorku oraz państwo Brooksbank zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze - czytamy w oświadczeniu Pałacu.

Księżniczka Eugenia informacją o porodzie podzieliła się też w swoich mediach społecznościowych. Członkini panującego rodu królewskiego opublikowała na Instagramie czarno-białe zdjęcie rączki syna, które oznaczyła trzema niebieskimi serduszkami. Na razie ani księżniczka, ani jej mąż nie wyjawili publicznie, jak zamierzają nazwać swojego syna.

Księżniczka Eugenia - mąż, głośny ślub, nietypowa kreacja

Mąż księżniczki Eugenii, Jack Brooksbank, wywodzi się z brytyjskiej rodziny baronetów Brooksbank. Księżniczka Eugenia i Jack poznali się w 2010 roku podczas wyjazdu na narty. W 2018 roku para stanęła na ślubnym kobiercu.

Ślub księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem wyróżniał się na tle pozostałych ceremonii członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednym z powodów była kreacja księżniczki. Eugenia miała na sobie suknię z odkrytymi ramionami i plecami. Panna młoda nie miała też tradycyjnego welonu. Wszystko to po to, aby goście i widzowie ceremonii mogli zobaczyć bliznę na jej plecach. Brytyjskie media okrzyknęły go odważnym i pięknym gestem w stronę lekarzy, którzy zajmowali się nią w dzieciństwie. W wieku 12 lat Eugenia przeszła bowiem operację skoliozy, a więc bocznego skrzywienia kręgosłupa.

Zobacz wideo: Najpiękniejsze momenty ze ślubu księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Zobacz też:

Księżniczka Eugenia publikuje odważne zdjęcie: "Bądźmy dumni z naszych blizn!"

Księżniczka Eugenia podzieliła się radosną nowiną. "Jack i ja jesteśmy podekscytowani początkiem 2021 roku..."

Kuzyn królowej Elżbiety II oskarżony o próbę gwałtu. Mężczyzna przyznał się do winy

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości