Gwiazdy

Księżniczka Eugenia podzieliła się radosną nowiną. "Jack i ja jesteśmy podekscytowani początkiem 2021 roku..."

Gwiazdy

Małżeństwem są niespełna dwa lata. Teraz podzielili się fantastyczną wiadomością. Wnuczka królowej Elżbiety, księżniczka Eugenia i jej mąż Jack spodziewają się dziecka. Informację potwierdził Pałac Buckingham.

Księżniczka Eugenia jest w ciąży

Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia, i jej mąż Jack Brooksbank spodziewają się dziecka na początku 2021 roku - poinformował w piątek Pałac Buckingham.

Jej Królewska Wysokość księżniczka Eugenia i pan Jack Brooksbank mają wielką przyjemność ogłosić, że spodziewają się dziecka na początku 2021 roku. Książę Yorku i Sarah, księżna Yorku, państwo Brooksbank oraz królowa i książę Edynburga są zachwyceni tą wiadomością

- napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Eugenia, która jest dziesiąta w kolejce do tronu, zamieściła na Instagramie zdjęcie dwóch malutkich dziecięcych bucików, pisząc:

Jack i ja jesteśmy podekscytowani początkiem 2021 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Jack and I are so excited for early 2021....??

Post udostępniony przez Princess Eugenie (@princesseugenie)

Dzieci w rodzinie królewskiej

Dziecko będzie dziewiątym prawnukiem królowej, ósmym jest urodzony w zeszłym roku syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan - Archie Mountbatten-Windsor. Za to rodzice Eugenii, książę Andrzej i Sara, po raz pierwszy zostaną dziadkami.

Dziecko Eugenii i Jacka będzie 11. w kolejce do tronu, ale nie otrzyma tytułu Jego lub Jej Królewskiej Wysokości (HRH). To dlatego, że choć jego matka jest księżniczką, ojciec nie ma tytułu. Może się to zmienić, gdyby królowa zdecydowała się nadać Jackowi Brooksbankowi - menedżerowi marki Casamigos Tequila na Europę, której współzałożycielem jest George Clooney - tytuł hrabiowski lub zmieniła zasady dziedziczenia tytułów.

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank pobrali się niespełna dwa lata temu. Latem tego roku odbył się natomiast ślub jej starszej siostry, księżniczki Beatrycze.

Zobacz też:

Eugenia. Wnuczka królowej Elżbiety II powiedziała "TAK"

Księżniczka Beatrycze wzięła sekretny ślub. Kim jest wybranek wnuczki Elżbiety II?

Księżna Sarah Ferguson: Polacy okazali mi serce [WYWIAD]

Autor: Anna Korytowska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości