Gwiazdy

Intymne listy księżnej Diany trafiły na licytację. Lady Di miała specjalny przydomek dla królowej

Gwiazdy

Aktualizacja:
Lady Diana

Niedawno na jednej z aukcji wylicytowano prywatne listy księżnej Diany. W pisanej odręcznie korespondencji do przyjaciela opowiadała o wymagającej rzeczywistości życia na dworze Windsorów. Listy dają wgląd w siedem najbardziej bolesnych lat z życia Lady Di. W jednym Diana odwołała się bezpośrednio do królowej Elżbiety. Jak ją nazywała?

Kolekcja prywatnych listów Lady Di na licytacji

Na aukcję trafiło 39 listów Lady Diany pisanych do przyjaciela rodziny, Rogera Bramble'a. Wymiana korespondencji trwała siedem lat, tj. od 1990 r. aż do tragicznej śmierci księżnej w 1997 r. Listy przeleżały 24 lata w szufladzie biurka w domu rodziny Bramble i ujrzały światło dzienne dopiero teraz. Wylicytowano je podczas David Lay Auctions de Penzance. Ostateczna suma przekroczyła 95 tys. euro.

Księżna Diana szczerze o swoim życiu

Listy dają wgląd w siedem najtrudniejszych lat z życia Lady Di. W jednym z nich odwołuje się do "potwornego tygodnia", który nastał po tym, jak Andrew Morton w 1992 r. opublikował biografię "Diana. Moja historia". W innym pisze o swoim przyjacielu Adrianie Wardzie Jacksonie, który zmarł na AIDS mając zaledwie 41 lat. W kolekcji znajdziemy też kartkę świąteczną przedstawiającą Dianę z dziećmi. Jej wartość wyceniano wstępnie na 300-500 funtów.

W korespondencji księżna podejmuje również wątek swojej teściowej. Ten list został sprzedany za 8700 funtów, czyli około 10 tys. euro. Został napisany 19 października 1995 r. Diana dziękuje w nim Bramble'owi za wspólny obiad w Bibendum. Żartuje: "Mam nadzieję, że zdążyłeś przyjechać do Opactwa Westiminsterskiego przed szefową. Jeśli nie, to oczekuję, że wspomnisz o mnie w przeprosinach!" . "Szefową" (ang. "boss") określiła oczywiście królową.

Eksperci uważają, że te listy pozwolą na lepsze zrozumienie Diany i jej wewnętrznych przeżyć w tym trudnym czasie. Trudno chyba bowiem o bardziej intymny portret osobowości księżnej.

Zobacz wideo: Meghan i Harry w intymnym wywiadzie

Zobacz też:

W pandemii nosimy się na kolorowo? Jak Covid-19 oduczył nas czarno-białego minimalizmu

Monika Brodka o nowym albumie i jego ukrytym przesłaniu. "Wyjść poza utarte ramy społeczne narzucane na płeć"

Ekipa programu "Down The Road 2" o swojej przygodzie. "To była grupa wsparcia kryzysowego"

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości