Gwiazdy

Szczęśliwy mąż, ojciec i następca brytyjskiego tronu. Książę William świętuje urodziny. Ile lat skończył?

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Książę William ma podwójną okazję do świętowania. Na 21 czerwca przypadają zarówno jego 38. urodziny, jak i Dzień Ojca w Wielkiej Brytanii. Nie mogło więc zabraknąć pamiątkowej fotografii z trojgiem dzieci wykonanej przez jego małżonkę Kate Middleton.

Książę William świętuje 38. urodziny

Książę William 21 czerwca może liczyć na podwójną porcję życzeń od swoich bliskich. Tego dnia bowiem wypada w tym roku w Wielkiej Brytanii Dzień Ojca, a i sam brytyjski następca tronu świętuje też swoje 38. urodziny. Z tej okazji biuro pałacu Kensington opublikowało pamiątkową fotografię wykonaną przez Kate Middleton. Radosny William pozuje tam z 3 swoich pociech: książętami George’em i Louisem oraz księżniczką Charlotte.

Książę William – brytyjski następca tronu

Książę William urodził się 21 czerwca 1982 roku jako najstarszy syn księcia Karola i Diany Spencer. W młodości pobierał nauki w Eton, a po roku przerwy zdecydował się na studia na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji, gdzie poznał swoją przyszłą żoną Kate Middleton. Po wielu przejściach wzięli ślub 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Para doczekała się trojga dzieci: księcia George’a, księżniczki Charlotte’y i księcia Louisa.

William nosi tytuł księcia Cambridge i obecnie jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, choć wiele osób uważa, że to on po królowej Elżbiecie II powinien przejąć władzę. Książę przez kilka lat służył w Królewskich Siłach Powietrznych (RAF). Razem z małżonką jest zaangażowany w działalność The Royal Foundation powołanej w 2009 roku dla niego oraz jego brata księcia Harry'ego.

Zobacz też:

Agnieszka Chylińska o nowej książce i czasie izolacji:„Najważniejsze chyba dla mnie było to, żeby mieć zajęcie”

Matteo Bocelli w muzyce zakochał się dzięki ojcu. „Czułem, jak ta pasja stopniowo we mnie narasta”

Dr Misio prezentuje „Strach XXI wieku”. Arkadiusz Jakubik: „Pandemia stworzyła specyficzny kontekst dla tej piosenki”

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości