Gwiazdy

Książę William miał koronawirusa. Jak go przechodził?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dzień Dobry TVN

Gdy w marcu tego roku świat obiegła informacja, że książę Karol ma koronawirusa, wiele osób było w szoku, że choroba dotarła nawet do brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz okazuje się, że syn królowej Elżbiety II nie był jedynym, który zmagał się z Covid-19. Zachorował także książę William. Dlaczego ukrywał informację o stanie zdrowia?

Książę William miał koronawirusa

Brytyjska rodzina królewska starała się pocieszyć wszystkich poddanych, gdy tylko wybuchła pandemia koronawirusa. Niestety niedługo później media obiegła informacja, że zarówno książę Karol, jak i premier Boris Johnson zmagają się z chorobą. Wszyscy obawiali się, że wirus dotrze do 94-letniej królowej Elżbiety II. Tak się nie stało, jednak teraz media ujawniły, że z zakażeniem borykał się jej wnuk.

Książę William zaraził się w kwietniu, czyli nieco później niż jego ojciec. Jak przechodził Covid-19?

Na pewnym etapie miał trudności z oddychaniem. Wszyscy wokół niego panikowali. Zobaczył się z lekarzami i zrobiono mu test, którego wynik był pozytywny - co było szokiem dla wszystkich z uwagi na to, jak zdrowy i wysportowany jest książę

- podaje "The Sun".

Dlaczego książę William ukrywał zakażenie?

Wnuk królowej Elżbiety II nie chciał, by informacja o jego stanie zdrowia trafiła do mediów. Twierdził, że wprowadziłoby to wszystkich w panikę.

Książę Cambridge nie chciał przerazić narodu, więc chorował w tajemnicy przed obywatelami. Zaraził się koronawirusem w najczarniejszych dniach pandemii dla tysięcy Brytyjczyków, kiedy każdego dnia notowano po 50 tys. nowych przypadków

- donoszą brytyjskie media.

Książę William odbywał kwarantannę w posiadłości w Norfolk. Równocześnie na bieżąco wywiązywał się ze swoich obowiązków i był jednym z najciężej pracujących arystokratów w kwietniu. Przeprowadził wówczas 14 rozmów telefonicznych oraz wideo.

Pamiątki z rodziną królewską warte miliony. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości