Gwiazdy

Miłość w cieniu skandalu. Książę Karol i księżna Kamila świętują 15. rocznicę ślubu

Gwiazdy

Miłość księcia Karola i księżnej Kamili trwa już pół wieku, a szczęśliwym małżeństwem są od 15 lat. Choć historia ich relacji była dosyć burzliwa i pełna skandali, dziś są zgodną parą, cieszącą się sympatią Brytyjczyków.

Historia miłości królewskiej pary

Ich znajomość rozpoczęła się w 1970 roku podczas meczu polo. Kamila podobno od samego początku zdobyła serce księcia Karola. Ich drogi się jednak rozeszły. Książę został wysłany na misję wojskową, a Kamila wyszła za mąż za Andrew Parkera Bowlesa, z którym ma dwójkę dzieci.

Dalsza historia księcia Karola jest większości znana. W 1981 roku Karol pobrał się z dużo młodszą Dianą Spencer. Ich małżeństwo nie było jednak tak bajeczne, jak sam ślub. Książę utrzymywał kontakt z Kamilą, a w 1992 roku potwierdzona została wiadomość o ich długoletnim romansie. Cztery lata później ulubienica poddanych Diana i książę Karol rozwiedli się, a rok później doszło do tragicznego wypadku i śmierci księżnej.

Tamten moment stał się przełomem. Karol i Kamila coraz częściej obnosili się ze swoją miłością i powoli zdobywali uznanie tłumu. W lutym 2005 roku para się zaręczyła, a dwa miesiące później wzięła ślub. Królowa Elżbieta nie wzięła udziału w ceremonii, z powodu tego, że ślub był cywilny.

Czy Kamila zostanie przyszłą królową?

Wiele osób czeka na moment, aż królowa Elżbieta ogłosi zejście z tronu i mianuje następnego "władcę". Niektórzy uważają, że zostanie nim książę Karol, natomiast inni twierdzą, że na to miejsce bardziej nadawałby się syn Karola - William.

Jedno jest pewne - księżna Kamila nie zostanie królową. Otrzyma tytuł "małżonki króla".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości