Książę Harry wystąpił na scenie po raz pierwszy od powrotu do USA. Publiczność była zachwycona

Gwiazdy

książę Harry .jpg

Książę Harry nieczęsto pokazuje się publicznie. Od pogrzebu jego dziadka, księcia Filipa unikał mediów. Wyjątek zrobił dla niedzielnego koncertu Vax Live, który promował szczepienia i dystrybucję szczepionek na całym świecie. Brat Williama zabrał głos po raz pierwszy od słynnego wywiadu, którego w lutym udzielił wraz żoną, Meghan Markle.

Książę Harry na koncercie Vax Live

Choć media i dziennikarze zachodzą w głowę, dlaczego organizatorzy koncertu zdecydowali się poprosić o przemówienie właśnie Harry'ego, jego przemówienie podczas niedzielnego koncertu dosłownie porwało tłumy. Zorganizowany dla zaszczepionych pracowników ochrony zdrowia koncert miał być podziękowaniem za ich ciężką pracę. Dlatego też swoje słowa Harry skierował właśnie do nich:

- Ten wieczór ma uczcić każdego z was. Zaszczepionych pracowników służby zdrowia i milionów bohaterów na całym świecie. Przez ostatni rok dzielnie walczyliście, żeby nas wszystkich ochronić. (...) Jesteśmy wam dozgonnie wdzięczni - zaczął przemówienie.

Książę Harry o szczepionkach: "To misja, której nie możemy zawalić"

W dalszej części swojego wystąpienia książę podkreślił jak ważne jest opracowanie planu, który pozwoli dostarczać szczepionki na cały świat. Wskazał, że wirus rozprzestrzenia się wszędzie

- Szczepionki muszą być dostarczone do wszystkich na całym świecie. (...)To misja, której nie możemy zawalić. Wirus nie uznaje granic. Dostęp do szczepionki nie może być dyktowany przez geografię. Musimy uznać to jako podstawowe prawo każdego człowieka - podkreślił otwierając jednocześnie koncert, podczas którego na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Selena Gomez, Ben Affleck, Jimmy Kimmel, Chrissy Teigen. Pełne nagranie z koncertu zostanie udostępnione 8 maja na YouTube.

Zobacz wideo: Balkonowy koncert w Warszawie. Artyści, arie i publiczność w parku

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska