Gwiazdy

Książę Harry napisał książkę o życiu w rodzinie królewskiej i Megxicie. "Przez lata nosiłem wiele nakryć głowy"

Gwiazdy

Tą wiadomością żyje cały świat. W 2022 roku do księgarń trafi książka ze wspomnieniami księcia Harry'ego. Nie zabraknie w niej wątków o słynnym Megxicie oraz o jego wzlotach i upadkach. - Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako mężczyzna, którym się stałem - zdradził autor publikacji.

Książę Harry wyda swoje wspomnienia

Książę Harry napisał książkę o życiu w rodzinie królewskiej i słynnym Megxicie. Publikacja ma się pojawić się już w przyszłym roku. 36-latek pracował nad nią w sekrecie przez rok wraz z nagradzanym ghostwriterem. Zyski ze sprzedaży mają trafić na cele charytatywne.

Pamiętnik księcia Harry'ego będzie obejmował wspomnienia z całego życia - od dzieciństwa w Pałacu Buckingham i utraty mamy, przez służbę wojskową w Afganistanie, aż po wydarzenia z ostatnich miesięcy, w tym najgłośniejszym, czyli Megxicie. Nie zabraknie w nim również wątków dotyczących żony i dzieci.

- W intymnej i krzepiącej spowiedzi jednej z najbardziej fascynujących i wpływowych postaci naszych czasów, książę Harry po raz pierwszy podzieli się opisem swoich doświadczeń, przygód i życiowych lekcji, które pomogły mu stać się tym, kim teraz jest - podkreślił wydawca.

Książę Harry o swojej książce

- Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem. Przez lata nosiłem wiele nakryć głowy – dosłownie i w przenośni. Mam nadzieję, że opowiadając swoją historię, ze wszystkimi wzlotami i upadkami, popełnionymi błędami i wyciągniętymi wnioskami, pokażę, że bez względu na nasze pochodzenie mamy ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Jestem wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego nauczyłem się w ciągu mojego dotychczasowego życia, a zarazem podekscytowany faktem, że ludzie będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jaka jest prawda – zapowiedział książę w oświadczeniu.

Prawa do wydania książki kupił dom wydawniczy Penguin Random House. Książka ukaże się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w formie papierowej, jako e-book i audiobook.

Zobacz także:

Anna Dymna kończy 70 lat. "Żyję do przodu, a nie do tyłu"

Olga Kaczyńska z "Top Model" wzięła ślub i pokazała zdjęcia z uroczystości. "Ogrom wzruszeń, miłości i szaleństwa"

"Ten kask uratował mi życie". Znana trenerka Kasia Bigos apeluje o ostrożność podczas jazdy rowerem

Zobacz wideo: Meghan i Harry chcą ochrzcić córkę w Windsorze? Zależy im na obecności królowej

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości