Gwiazdy

Krzysztof Hołowczyc skończył 60 lat. "Półtora roku temu zwalczyłem raka i każda chwila dzisiaj jest ważna"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Krzysztof Hołowczyc świętuje 60. urodziny
Krzysztof Hołowczyc świętuje 60. urodziny Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Krzysztof Hołowczyc jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich kierowców – to m.in. były rajdowy mistrz Europy, pięciokrotny zwycięzca tej imprezy i zdobywca trzeciego miejsca w słynnym Rajdzie Dakar. Z okazji 60. urodzin gościł w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedział nie tylko o swojej karierze, ale także o życiowych zakrętach.

Kariera Krzysztofa Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc jest żywą legendą polskiego rajdu. Jednak kojarzymy go nie tylko z torów wyścigowych. Po zakończeniu kariery trafił do telewizji i został prezenterem. Widzowie mogli poznać go m.in. jako prowadzącego imprezę sylwestrową w 1997 razem z Agata Młynarską. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej motoryzacji otrzymał w 2012 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Kierowca trzykrotnie został rajdowym mistrzem Polski- w 1995 roku, 1996 oraz 1999. W 1997 r. wywalczył tytuł mistrza Europy. Oprócz tego brał też udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar. W Dakarze największym osiągnięciem było zajęcie 3. miejsca. Fani Hołowczyca doskonale pamiętają, że nie zawsze kończył wyścigi z powodu wypadków i awarii. Co gorsza, w 2007 r. podczas rajdu w Egipcie doznał zmiażdżenia dwóch kręgów.

Krzysztof Hołowczyc - życie prywatne

Krzysztof Hołowczyc jest ojcem trzech córek – Karoliny, Alicji i Antoniny oraz oddanym mężem. Ze swoją żoną Danutą jest od 16. roku życia.

- Dana to cudowna kobieta. Przeżyła ze mną wypadki, złamane kręgosłupy. Już dawno zrozumiała, że to mój sposób na życie. Bez adrenaliny nie żyję - powiedział rajdowiec na łamach "Vivy!”.

Krzysztof Hołowczyc i jego 60-tka

Krzysztof Hołowczyc przyszedł na świat w Olsztynie 4 czerwca 1962 r. Od najmłodszych lat ciągnęło go do wyścigów. Nie każdy wiedział, że początkowo pasja nie podobała się jego mamie - za bardzo bała się o zdrowie syna. W Dzień Dobry TVN Krzysztof podsumował lata swojej kariery.

- 60 lat to szmat czasu, mnóstwo przeżyć. Połamany kręgosłup, wyrwane barki, zniszczone kolana. Gdybym zaczął opowiadać, ile tych kości było połamanych, to byłoby dziwne, że ja wstaję i się ruszam. (...) Przeżywając 10 Dakarów, patrząc na śmierć, na te chwile, kiedy otwierasz szampana, ten zoom jest szerszy, człowiek ma inną perspektywę i to życie jest piękne - mówił Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc o chorobie nowotworowej

Kilka lat temu Krzysztof Hołowczyc zmagał się z chorobą nowotworową. Początkowo krępował się o tym mówić. Wszystko zmieniło się, kiedy jego przyjaciel zachorował na to samo. Rajdowiec okazał mu wsparcie.

- Był moment w moim życiu, o którym nie chciałem mówić. W zasadzie mój przyjaciel rajdowy Nani Roma ogłosił, że ma raka i zadzwoniłem do niego, mówiąc, że miałem to samo. Powiedziałem, że wyjdzie z tego. Mężczyźni nie mówią o swoich problemach i starałem się to schować gdzieś. Półtora roku temu zwalczyłem raka i każda chwila dzisiaj jest ważna. To życie jest przecudowne, a cyferka z przodu to tylko cyferka -

- To był nowotwór męskich spraw. Nowotwór pęcherza - dodał rajdowiec, poproszony przez Filipa Chajzera o doprecyzowanie rodzaju nowotworu, by szerzyć świadomość w tym zakresie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości