Gwiazdy

Już wiadomo, jak będzie wyglądała Kristen Stewart jako księżna Diana. Plakat z aktorką przypomina arcydzieło

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Mijają 24 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród wielbicieli na całym świecie. Powstało o niej wiele filmów dokumentalnych, a wkrótce premierę będzie miała niezwykła międzynarodowa produkcja. Twórcy pokazali właśnie plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

"Spencer" - nowy film o księżnej Dianie

Dramat zatytułowany "Spencer" przeniesie widza do początków lat 90. XX w., kiedy księżna Walii podjęła decyzję o rozstaniu z księciem Karolem. Przypomnijmy, że były to ostatnie święta Bożego Narodzenia spędzone przez Dianę w królewskiej rezydencji Windsorów w Norfolk. Za reżyserię odpowiada Pablo Larraín, a za scenariusz Steven Knight.

- Wszyscy dorastaliśmy, przynajmniej ja w moim pokoleniu, czytając bajki i starając się zrozumieć, czym one są - stwierdził niedawno Larraín w rozmowie z serwisem "Deadline".

- Zwykle zjawia się książę i proponuje księżniczce, by wzięła z nim ślub i z czasem została królową. To jest bajka. Kiedy ktoś decyduje się nie być królową i mówi, że wolałby pozostać sobą, jest to ważna decyzja. Bajka wywraca się do góry nogami. Zawsze mnie to dziwiło. Uważałem, że to musiał być bardzo trudny wybór. Oto sedno mojego filmu - podsumował twórca.

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2021 r.

Kristen Stewart jako księżna Diana

Najnowszy plakat promujący filmu "Spencer" przedstawia Kristen Stewart w sukni ślubnej, w pozie, która na myśl przywodzi rozpacz. Wymowny obraz poruszył fanów na całym świecie.

- Czy można przyznać "Oscara" za najlepszy plakat filmowy? Piękny i wymowny - czytamy w komentarzach.

Zobacz też:

Zobacz też: Dziecięcy rowerek księżnej Diany trafi na aukcję

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości