Gwiazdy

Karolina Korwin Piotrowska miała przerwać wywiad u Kuby Wojewódzkiego. Czy tak się stało?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta

Karolina Korwin Piotrowska po 18 latach ponownie zasiadła na słynnych kanapach Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarze w przeszłości mieli poważny, medialny konflikt, jednak wreszcie postanowili zakopać wojenny topór i zdecydowali się na rozmowę. Czego dotyczyła? Czy Karolina Korwin Piotrowska przerwała wywiad, jak wcześniej zapowiadała?

Karolina Korwin Piotrowska u Kuby Wojewódzkiego

Karolina Korwin Piotrowska i Kuba Wojewódzki przez wiele lat nie pałali do siebie sympatią, a w wywiadach niepochlebnie wypowiadali się na na swój temat. Dlatego niemałe zdziwienie wywołała informacja, że dziennikarka zagościła na słynnych kanapach Wojewódzkiego. Okazją do wywiadu była m.in. jej najnowsza książka.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Prowadzący na początku programu poruszył kwestię hejtu, który jest popularnym zjawiskiem w internecie. Oboje na co dzień mierzą się z nieprzyjemnymi komentarzami internautów.

- Ja podobno jestem królową tej nienawiści - powiedziała Korwin Piotrowska.

- To ja jestem w takim razie królem. Zobaczcie, macie przed sobą dynastię - odparł Wojewódzki.

- Powinniśmy mieć dziecko. (...) Wydaje mi się, że to ja jestem gorszym człowiekiem, bo jestem kobietą, a kobietom w Polsce się mniej wybacza. Oboje jesteśmy poza schematami - dodała Karolina.

Co się wydarzyło u Kuby Wojewódzkiego?

Kolejnym z ważnych wątków wywiadu była rozmowa o książce Karoliny pt. "Wszyscy wiedzieli". To zbiór wywiadów z aktorami, wykładowcami i specjalistami na temat przemocy z łódzkiej filmówce. Mobbing czy molestowanie może dotknąć każdego z nas, niezależnie od tego, czy jest studentem, pracuje w sklepie, czy w wielkiej, prestiżowej korporacji.

- Cytaty są przerażające: "mówienie o tym, że między tobą, a wiadrem g***a jest różnica tylko w wiadrze" albo że "cycki nie ustawią ci spektaklu ani nie zrobią roli". To jest naturalny język kadry pedagogicznej w polskich szkołach artystycznych? - zapytał Wojewódzki.

- Na pewno części z nich. Studenci myślą, że inaczej się nie da i tak po prostu musi być: musimy cię złamać, poniżyć, ośmieszyć przy wszystkich, nie w cztery oczy. Nie chcę generalizować, to nie dotyczy wszystkich wykładowców i to trzeba jasno powiedzieć. Ale przez całe dziesięciolecia budowano system, który polegał na tym, że żeby zdobyć dyplom szkoły artystycznej wydziału aktorskiego, trzeba było przejść absolutną gehennę poniżania, wyśmiewania, mobbingu, molestowania seksualnego. Kilku filmów nie mogę oglądać, bo wiem, co było na planie. Kilku spektakli teatralnych nie obejrzę. Co do kilku nazwisk, jak je słyszę, to mam niefajne mrowienie w plecach, takie, że się boję, bo wiem, co ci ludzie robią. (...) Ta książka uderza w pewien układ - stwierdziła Korwin Piotrowska. - Aktorki mówią o tym, co te szkoły zrobiły z ich psychiką, emocjami, jak rozwaliło im to życie, związki. Takich ludzi jest cała masa. Trzeba o tym mówić - dodała autorka książki.

Wbrew zapowiedziom dziennikarka nie opuściła studia przed czasem.

Program "Kuba Wojewódzki" - gdzie i kiedy oglądać?

Najnowsze odcinki programu "Kuba Wojewódzki" w każdy wtorek o 22:40 na antenie TVN. Wszystkie odcinki dostępne są również na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości