Gwiazdy

Koronawirus zbiera kolejne muzyczne żniwo. Glastonbury Festival 2020 został odwołany

Gwiazdy

Paul McCartney, Taylor Swift I Kendrick Lamar to jedne z wielu gwiazd, które miały wystąpić podczas tegorocznego festiwalu Glastonbury 2020. Niestety z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, wydarzenie zostało odwołane. Ponad 200 tysięcy uczestników nie zatańczy w rytm ulubionych piosenek swoich fanów.

Festiwal Glastonbury 2020 odwołany

W tym roku Glastonbury miał być wielkim wydarzeniem. Z okazji 50. Rocznicy festiwalu na scenie pojawić się mieli wielcy artyści, między innymi: Taylor Swift, Paul McCartney, Kendrick Lamar, Diana Ross, Angel Olsen, Dua Lipa, Pet Shop Boys, Skunk Anansie, Editors, Dizzee Rascal, Caribou, Anderson, Paak & The Free Nationals, Brittany Howard, Camila Cabello. Niestety plany organizatorów pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wydarzenie zaplanowane na 24 czerwca nie dojdzie do skutku.

Oczywiście to nie jest działanie, które chcieliśmy podjąć z okazji 50. rocznicy. Ale po nowych rządowych ogłoszeniach w tym tygodniu – i w czasach tak niespotykanej niepewności – jest to teraz jedyna możliwa opcja

- napisali w oświadczeniu Michael i Emily Eavis.

Organizatorzy zapewniają, że wszyscy, którzy nabyli już bilety na Glastonbury 2020, mogą je przenieść na rok 2021. Pozostałe osoby otrzymają zwrot pieniędzy.

Historia Glastonbury

Glastonbury to jeden z największych festiwali muzycznych odbywający się w pobliżu wsi Pilton w hrabstwie Somerset w Anglii. Pierwsza edycja wydarzenia zainicjowana została przez Michaela Eavisa i odbyła się dokładnie 19 września 1970 roku. Wtedy to na scenie pojawiły się gwiazdy tj. Marc Bolan, Keith Christmas, Stackridge, Al Stewart.

Festiwal szybko zyskał popularność i rokrocznie przyciąga tysiące ludzi. Na przestrzeni lat podczas festiwalu wystąpili m.in. Lana Del Rey, Amy Winehouse, Radiohead, Coldplay, Arctic Monkeys, Kasabian, Fishbone, Bruce Springsteen, Gorillaz, Imagine Dragons, Faithless, The Cure i wielu innych cenionych artystów.

Koncerty to nie wszystko. Oprócz rockowej i alternatywnej muzyki, podczas festiwalu organizowane są także wystawy, przedstawienia teatralne i pokazy tańca.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości