Gwiazdy

Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska o teatrze w czasach pandemii. "Potrzebny jest ludziom zastrzyk pozytywnej energii"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Wojtek Olszanka/East News

Nie możemy się wybrać do teatru, więc teatr przychodzi do naszych domów. Obecna sytuacja zmusiła artystów do zmiany trybu pracy, ale nie oznacza to zaniku ich działalności. Studio Buffo pod kierownictwem Janusza Józefowicza wciąż pracuje i wysyła swoją twórczość w świat. Jak dokładnie wygląda ich praca? O tym Janusz wraz z żoną, Nataszą Urbańską opowiedzieli w rozmowie z TVN24.

Teatr w czasach koronawirusa

Pomimo panującej pandemii, aktorzy występujący na co dzień w Studio Buffo wciąż tworzą i występują, ale w internecie.

Nie przypuszczałem nigdy w życiu, że będę reżyserować przez telefon czy przez maila. A tak to w tej chwili wygląda. Powstaje jakiś pomysł, potem piszę coś w rodzaju scenariusza i dzielimy utwór na poszczególne elementy, sugerując co i kto będzie robić

- powiedział Janusz Józefowicz, dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo.

Obecna sytuacja wywołuje duży stres i lęk, dlatego odstresowanie w formie obejrzenia sztuki jest świetnym rozwiązaniem . Szczególnie, że nie wymaga to od nas wyjścia z domu.

Potrzebny jest ludziom zastrzyk pozytywnej energii, gdy z każdej strony nas straszą. Ta wielka niewiadoma i to ile to będzie trwało, powoduje, że ludzie popadają w pewien rodzaj depresji

- dodał.

Natasza Urbańska pracuje nad nowym albumem

Aktorka, piosenkarka, tancerka. Natasza Urbańska jest niesamowicie uzdolnioną artystką, która cały czas się rozwija. Prywatnie jest żoną Janusza Józefowicza, z którym ma córkę Kalinę.

Natasza przyznała, że Janusz cały czas pracuje nad kolejnymi projektami, niektóre z nich będą miały związek z Teatrem Buffo. Ona również nie próżnuje i tworzy nowe rzeczy.

Ja też pracuję nad moją nową płytą, piszę teksty, uczę się nowych piosenek, trenuję z moimi koleżankami z Buffo

- powiedziała Natasza.

Jak przyznała, wspólna praca jest dla nich formą wirtualnego, przyjacielskiego zobaczenia się, którego wszystkim brakuje.

To jest też taki moment spotkania. Tęsknimy za sobą bardzo

- dodała.

Jak działa Studio Buffo? Zobacz na tvn24.pl .

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości