Gwiazdy

Kontrowersje wokół najnowszej piosenki Roksany Węgiel i Małego TGD. Jakie zarzuty padają pod adresem artystów?

Gwiazdy

Roksana Węgiel to wschodząca gwiazda polskiej sceny. Niedawno premierę miał jej nowy utwór pt. „Nie z tej ziemi” nagrany we współpracy z zespołem Małe TGD. Piosenka szybko zdobyła rozgłos, głównie za sprawą kierowanych w jej kierunku oskarżeń. Zdaniem niektórych twórcy dopuścili się plagiatu jednego z przebojów Duy Lipy.

„Nie z tej ziemi” to plagiat?

„Nie z tej ziemi” to tytuł najnowszego utworu Roksany Węgiel i Małego TGD, który promuje polski serial animowany o tym samym tytule. Niedługo po jego premierze pojawiły się głosy, że singiel jest plagiatem piosenki „Physical”, która promuje najnowszą płytę Duy Lipy pt. „Future Nostalgia”.

Reakcje na oskarżenia

Kontrowersje związane z utworem wywołały lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał zespół Małe TGD, który zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie:

Pomimo zauważalnych dla przeciętnego słuchacza podobieństw pomiędzy utworami „Nie z tej ziemi” (autor Piotr Nazaruk) oraz „Physical” (autorzy Clarence Coffee Jr, Sarah Hudson, Todd Clark, Jason Evigan, Dua Lipa), nie ma podstaw do stwierdzenia naruszenia praw autorskich twórców piosenki „Physical”, w szczególności naruszenia prawa do autorstwa utworu (potocznie nazywanego plagiatem)

Małe TGD wyraził również swoje ubolewanie nad zaistniałą sytuacją oraz tym, że Roksana Węgiel stała się głównym obiektem krytyki. Zespół zaznaczył, że wokalistka nie jest autorką utworu i wystąpiła w nim gościnnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Margaret bez makijażu na Instagramie. Zdjęcie wywołało wiele emocji

Billie Eilish szczerze o życiu miłosnym. „Nigdy nie czułam się pożądana”

Narodziny międzynarodowej gwiazdy. Carla Fernandes wkracza na sceny z nowym utworem „Casual”

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości