Gwiazdy

Coldplay zagrał w Warszawie. Nagle Chris Martin zaśpiewał po polsku

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
koncer

Gwiazdy światowej sceny muzycznej zawitały do Warszawy. Na Stadionie Narodowym wystąpił zespół Coldplay, brytyjska formacja, której frontmanem jest Chris Martin. W trakcie koncertu muzycy przygotowali dla fanów wyjątkową niespodziankę. Nagle rozbrzmiała polska piosenka.

Koncert Coldplay w Polsce

Zespół Coldplay działa od ponad 25 lat. Motorem napędowym w karierze muzyków było wydanie singla "Yellow" w 2000 roku, który był zapowiedzią debiutanckiej płyty "Parachutes". Do tej pory wydali 9 albumów i mają setki tysięcy fanów na całym świecie.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Chris Martin i jego grupa wystąpili na warszawskim Stadionie Narodowym. Zanim wyszli na scenę, publiczność rozgrzały Mery Spolski i H.E.R. Później zespół zagrał swoje największe przeboje jak "Paradise", "Viva La Vida", "Adventure of a Lifetime" czy "The Scientists". Coldplay zapewnił fanom moc atrakcji, m.in. efekty świetlne, lasery, konfetti czy ognie. Ale to nie wszystko.

Coldplay z piosenką Czesława Niemena

W pewnym momencie koncertu Chris Martin zaśpiewał po polsku piosenkę Czesława Niemena "Sen o Warszawie". Publiczność natychmiast zaczęła krzyczeć i bić brawo. W sieci pojawiły się nagrania z tego fragmentu koncertu. Robią furorę w mediach społecznościowych.

Kolejnym wzruszającym momentem w trakcie wydarzenia, było pojawienie się na scenie ukraińskiego muzyka, który zaśpiewał piosenkę w duecie z wokalistą Coldplay. Był to wyraz solidarności i wsparcia dla Ukrainy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

@warnermusicpoland To był wieczór pięknych gestów @coldplay #coldplay dźwięk oryginalny - Warner Music Poland

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Linka A Odom/Getty Images

Pozostałe wiadomości