Gwiazdy

Magda Gessler pochwaliła się wnuczką. Fanki przejęte, czym bawi się Nena: "może dojść do nieszczęścia"

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Gdy na świecie pojawiają się dzieci, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wie o tym każdy rodzic, który wielokrotnie doświadczył przysłowiowego zawału serca, widząc, jak maluch wykonuje zakazane czynności. Czasem, choć bardzo się staramy, wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Fanki Magdy Gessler i jej córki Lary postanowiły ostrzec je, widząc, czym bawi się mała Nena.

Dzieci uwielbiają bawić się tym, czym nie powinny

Gdy dziecko marudzi, staramy się je uspokoić wszelkimi metodami. W miejscach publicznych, takich jak choćby restauracje, nie mamy pod ręką wielu zabawek, które mogłyby być atrakcyjne dla malucha. Nic więc dziwnego, że świeżo upieczona mama postanowiła zająć Nenę bransoletką z koralikami, która najwyraźniej przypadła małej do gustu.

Nagranie tego momentu pojawiło się na koncie w mediach społecznościowych Magdy Gessler i to tam fanki postanowiły ostrzec panie, przed konsekwencjami takich działań. "Te korale lepiej nie dawać dziecku....chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia", "Jedna sekunda i koralik może znaleźć się w tchawicy", "Cudna, ale te korale to niezbyt mądry pomysł".

Koraliki na sznurku czy gumce, rzeczywiście mogą stać się zagrożeniem dla dziecka, jeśli pojawią się w jego drogach oddechowych. W tej sytuacji jednak zarówno mama, jak i babcia bacznie obserwowały dziewczynkę, więc można powiedzieć, że z dużą pewnością zareagowałyby od razu, gdyby doszło do rozerwania biżuterii. Niemniej jednak obserwatorki restauratorki postanowiły w dobrej wierze przypomnieć o niebezpieczeństwie. Wiadomo, jak mówi stare przysłowie, że lepiej przy małym dziecku "dmuchać na zimne, niż się gorącym sparzyć".

Jak pomóc dziecku, gdy się zadławi?

Warto przypomnieć sobie zasady, jak pomóc dławiącemu się dziecku. Często taka wiedza przydaje się w życiu, bowiem dzieci to wyjątkowo niesforne istoty, które uwielbiają testować wszystko na własnej skórze i próbować, czy na pewno nie da się wszystkiego zjeść.

Gdy dojdzie do zakrztuszenia się, należy usiąść i położyć sobie dziecko na przedramieniu twarzą do ziemi. Głowa powinna być niżej niż tułów. Potem powinno się uderzać dość mocno w punkt pomiędzy łopatkami. Nie wolno przy tym uciskać brzucha dziecka. Przedmiot, który utknął w krtani, tchawicy czy oskrzelach powinien dzięki takim działaniom przesunąć się w stronę ust i malec powinien go odkrztusić. Często jest to połączone z wymiotami. Tchawica rocznego dziecka to narząd o 7-milimetrowej średnicy. W przypadku dostania się do niej nawet niewielkiego ciała obcego, istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakrztuszenia dziecka.

Zobacz także:

Magda Gessler oczami córki z okazji urodzin. Jak zmieniła się przez lata? "Najbardziej kocham jej dziewczęcość"

Magda Gessler, jakiej nie znamy. Co zdradziła w swojej książce? "Jestem kochliwa i nie ukrywam tego"

Lara Gessler pokazała, jak karmi piersią w restauracji. "Rodzinne śniadanie oczami taty"

Obejrzyj również: Magda Gessler i jej przepis na sukces. "Wszyscy postrzegają mnie jako osobę, która ma farta"

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości