Gwiazdy

Kinga Rusin i jej 15 lat w Dzień Dobry TVN. Przypominamy reportaże zrealizowane przez dziennikarkę

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Kinga Rusin żegna się z Dzień Dobry TVN po 15 latach owocnej pracy. W tym czasie dziennikarka miała okazję przeprowadzić w studiu programu setki rozmów oraz stworzyć wiele inspirujących reportaży. Podczas ich realizacji spotkała się ze znanymi i cenionymi osobami, jak chociażby Krzysztof Penderecki czy Tomasz Gollob. Wróćmy pamięcią do tamtych chwil.

Rozmowa Kingi Rusin z Krzysztofem Pendereckim

W 2013 roku Kinga Rusin gościła w domu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wybitny kompozytor opowiedział wtedy o swojej pasji o ogrodnictwa oraz muzyce towarzyszącej mu od dzieciństwa. Wtedy to jego dziadek opłacał mu lekcje gry na skrzypcach i pilnował, by wnuk ćwiczył odpowiednio długo. Muzyk w bardzo wczesnym wieku stworzył też swoje pierwsze kompozycje.

Miałem 7-8 lat, 6 może nawet

- zdradził Kindze Rusin.

Reportaż naszej prowadzącej przypominaliśmy w marcu tego roku w związku ze smutną informacją o śmierci Krzysztofa Pendereckiego.

Wywiad Kingi Rusin z Tomaszem Gollobem

W kwietniu 2017 doszło do poważnego wypadku Tomasza Golloba. Kierowca spędził 7 miesięcy w szpitalu, gdzie toczyła się walka o jego życie. Jeszcze w tym samym roku w jego domu odwiedziła go Kinga Rusin. Podczas rozmowy żużlowiec szczerze opowiedział o swoim ciężkim doświadczeniu czy wsparciu, jakiego doświadczał od wielu osób. Nie zabrakło również ważnych i jednocześnie trudnych życiowych refleksji.

Poniżej znajdziecie 2 części wywiadu.

Spotkanie King Rusin z Łukaszem Kubotem

W 2017 roku rozmówcą Kingi Rusin był również Łukasz Kubot. W tamtym czasie tenisista triumfował w Wimbledonie. Nie mogło zatem zabraknąć opowieści sportowca o jego pełnej wyrzeczeń drodze do osiągnięcia sukcesu. Zdradził wtedy, że zdarzały się w jego życiu momenty, kiedy chciał zrezygnować z profesjonalnej gry i wyjechać na studia do Stanów Zjednoczonych. Oprócz wywiadu doszło również do pojedynku na korcie między nim a dziennikarką.

Kinga Rusin – wywiad z Salmanem Rushdiem

Podczas wizyty Salmana Rushdiego w Polsce (2017) okazję do spotkania z nim miała Kinga Rusin. Zasłynął on m.in. jako autor książki "Szatańskie wersy", która została okrzyknięta jedną z najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku. Przez nią ajatollah Chomejni uznał, że pisarz zasługuje na śmierć i muzułmanie mają dążyć do jego zabicia. O fatwie, spędzaniu wolnego czasu czy autobiografii opowiedział dziennikarce.

Kinga Rusin – spotkanie z Susan Wojcicki

W Dzień Dobry TVN nie zabrakło rozmowy Kingi Rusin z Susan Wojciki (2017), którą "Time" ogłosił najbardziej wpływową kobietą w biznesie internetowym. Przez kilka lat była wiceprezeską Google’a, a od 2014 roku jako prezes zarządza serwisem YouTube. Naszej dziennikarce opowiedziała o tym, jak udaje się jej łączyć życie zawodowe z rodzinnym, o swoich polskich korzeniach czy dzieciństwie.

Kinga Rusin w rozmowie z Alicją Bachledą-Curuś

10 lata temu Alicja Bachleda-Curuś przybyła do Krakowa, by odebrać klucze do miasta. Przy tej okazji aktorka spotkała się z Kingą Rusin. Podczas rozmowy zdradziła, jakie jest jej ukochane miejsce i wspomniała o ukochanym synku, który przyszedł na świat w 2009 roku.

Kinga Rusin w odwiedzinach u Sławomira Mrożka

W 2012 roku Kinga Rusin miała ogromny zaszczyt odwiedzić Sławomira Mrożka. Wybitny polski pisarz pokazał jej wtedy swoje cztery kąty, kolekcję książek i przedstawił swoją drugą żonę Susanę. Z nią również spotkała się wtedy dziennikarka, która opowiedziała o życiu z mistrzem. Było to ostatnie spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem przed jego śmiercią.

Reportaże Kingi Rusin najczęściej powstawały we współpracy z reporterem Michałem Malinowskim. Oprócz wspomnianych już rozmów z Krzysztofem Pendereckim, Tomasz Gollobem czy Sławomirem Mrożkiem zrealizowała z nim również relacje z Oscarów czy wybrała się na wycieczkę po okręcie USS New York.

Zobacz pozostałe materiały Kingi Rusin:

Zobacz także:

Ola Żebrowska krytykuje modę na szybką utratę kilogramów po ciąży. "Wyrzuć te za ciasne jeansy, daj sobie czas"

Ciara miesiąc po porodzie wróciła do treningów. Chce zrzucić aż 20 kilogramów

Nowe szczegóły dotyczące gali Emmy 2020. Jak będzie wyglądało rozdanie nagród?

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości