Gwiazdy

Kim z zawodu są gwiazdy TVN-u? Niektóre nie planowały wiązać się z telewizją

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/ Kamil Piklikiewicz/Tomasz Urbanek/Bartosz Krupa/East News

Widzowie TVN-u doskonale znają takie postacie jak Marcin Prokop czy Izabela Janachowska. Ale czy zastanawialiście się, jakie studia ukończyli prowadzący i prezenterzy stacji? Co ciekawe, część z nich wcale nie planowała wiązać swojej przyszłości z telewizją.

Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVN-u?

Wielu z nas nie wykonuje zawodu zgodnego z wykształceniem. Jako młode osoby planujemy swoją przyszłość i wybieramy zazwyczaj studia zgodnie z zainteresowaniami. Im jesteśmy starsi, tym zaczynamy poznawać coraz to nowsze rzeczy i zmieniać swoje plany na przyszłość. Nasi prezenterzy również za młodu wybierali różne życiowe ścieżki. Niektórzy pilnie uczyli się prawa, a inni studiowali bankowość. Zobaczcie, z kim wykształcenia są gwiazdy TVN-u:

Marcin Prokop

Widzowie Dzień Dobry TVN pokochali Marcina Prokopa za jego błyskotliwy żart i otwartość. Choć w roli dziennikarza sprawdza się znakomicie: pisze, występuje w telewizji i radiu, to ścieżkę zawodową rozpoczął... od pracy w banku. Ukończył bowiem studia w Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość, zostając specjalistą ds. marketingu bankowości elektronicznej. Taka ciekawostka. Wyobrażacie sobie Marcina jako eksperta bankowego?

Paulina Krupińska-Karpiel

To, że Paulina Krupińska-Karpiel pracowała jako modelka i zdobyła tytuł Miss Polonia - nie jest żadnym zaskoczeniem. Ale czy widzieliście, że nasza prowadząca ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie? Swoją przyszłość planowała bowiem związać z animacjami dla dzieci. Już podczas studiów pracowała na różnych imprezach okolicznościowych, typu: Dzień Dziecka czy Mikołajki.

Magda Gessler

Magda Gessler od lat przemierza cały kraj, zmieniając oblicze polskiej gastronomii. "Kuchenne rewolucje" co czwartek na naszej stacji śledzi tysiące Polek i Polaków, by dowiedzieć się, czy i tym razem królowa TVN-u uratuje upadający lokal. Restauratorka nie tylko zmienia smak rodaków, ale sama również prowadzi restaurację, w tym najbardziej znaną - "U Fukiera".

Jednak nim rozpoczęła swoją kulinarną podróż, w latach 60. ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie. Jej talent do dzisiaj możemy podziwiać w "Kuchennych Rewolucjach". Nieraz malowała na talerzu albo ozdabiała menu lub ścianę lokalu. Natomiast w minionych latach jeden ze swoich obrazów Magda Gessler podarowała na aukcję WOŚP. Dzieło osiągnęło wartość ponad 4 tys. zł.

Małgorzata Ohme

Małgosia nim wcieliła się w rolę gospodyni Dzień Dobry TVN, widzom była już świetnie znana. Wielokrotnie bowiem gościła w naszym studiu jako ekspert od relacji rodzinnych, macierzyństwa oraz psychologii dziecięcej. Prowadząca jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Dopiero później psychologię połączyła z dziennikarstwem, co było strzałem w dziesiątkę. Na jej portalu ohme.pl pierwsza zakładka poświęcona jest właśnie tej dziedzinie.

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgosia od lat związana jest ze stacją TVN. Prowadziła programy takie jak: "Perfekcyjna pani domu", "Piekielny hotel" czy "Projekt Lady". Co ciekawe, z zawodu ani nie jest coachem, ani nie studiowała dziennikarstwa. Natomiast ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Ostatnio zdradziła na Instagramie, że była prymuską:

- Skończyłam studia prawnicze z bardzo dobrą średnią, dostałam się na studia doktoranckie, gdzie było 7 osób na jedno miejsce. Ukończyłam je również z bardzo dobrą średnią – napisała.

Izabela Janachowska

Nasza niezastąpiona wedding plannerka swój docelowy zawód odkryła dopiero w 2014 roku w trakcie przygotowań do własnego ślubu. Czym się zajmowała wcześniej?

Iza od 8. roku życia tańczy. Jako wielokrotna mistrzyni Polski reprezentowała nasz kraj na najważniejszych światowych turniejach tanecznych, w tym m.in. w mistrzostwach i pucharach Europy oraz świata. To właśnie jako tancerka dała się poznać szerszej publiczności. Przypomnijmy też, że w 2011 roku broniła pracę magisterską na kierunku Zarządzanie w turystyce i hotelarstwie, o czym opowiadała wówczas na kanapach w Dzień Dobry TVN.

- Turystyka ma bardzo dużo wspólnego z tańcem, ponieważ życie tancerza wiąże się z życiem na walizkach i ciągłej podróży. Dlatego przy wyborze studiów szukałam czegoś, co jest bliskie mojemu sercu – mówiła.

Zobacz wideo tutaj:

Izabela Janachowska przed obroną pracy magisterskiej

Zobacz także:

Piotr Zelt przebranżowił się w pandemii. Aktor ma niezwykłą pracę. "Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi"

Film "Chłopaki nie płaczą" od 21 lat rozśmiesza widzów. Olaf Lubaszenko opublikował w sieci archiwalne zdjęcie

Małgorzata Rozenek-Majdan otworzyła własną markę modową. Co znajdziemy w jej ofercie?

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości