Gwiazdy

Lena Frankiewicz o reżyserii: "Zasmakowało mi to"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska
Lena Frankiewicz – wulkan energii

Lena Frankiewicz to jedna z ciekawszych polskich aktorek. Jednak od pewnego czasu artystka bardziej interesuje się reżyserią teatralną. Co ją skłoniło do zmiany zawodowego kierunku? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Lena Frankiewicz o aktorstwie i reżyserii

Lena Frankiewicz znana jest widzom z ról w takich serialach jak "Chyłka" czy "Na Wspólnej". Jednak aktorka w ostatnim czasie zmienia zawodowy kierunek i zajmuje się przede wszystkim reżyserią teatralną. Przełomem w jej reżyserskiej karierze był spektakl "Jak być kochaną" wystawiony w Teatrze Narodowym. - Można tak powiedzieć. Wprawdzie spektakle reżyseruję już od 10 lat. Taka dekada się w tym roku robi - mówiła Lena Frankiewicz, aktorka, reżyserka.

Czym przekonała do siebie Jana Englerta, dyrektora Teatru Narodowego? - Tym, że jest (...) przygotowana, to po pierwsze. Po drugie, że ma ciekawy pomysł inscenizacyjny. Po trzecie od razu wyczuwa się w niej pasję - mówił Jan Englert. W rozmowie z Kingą Burzyńską Lena Frankiewicz wyznała, że zdecydowała się zostać reżyserką, bo tu ma większą sprawczość i wpływ. - Zasmakowało mi to - dodała.

- Jest odważna. Trzeba mieć dużo siły. Takiej pewności siebie, żebym była dobrze zrozumiana, pewności twórcy, żeby postawić na swoim. (...) Reżyser musi mieć cechy, trochę takie cechy dyktatora - mówiła ze śmiechem Małgorzata Kożuchowska, aktorka.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Lena Frankiewicz - prywatnie

Aktorka i reżyserka prywatnie związana jest z Tomaszem Maśląkowskim, również aktorem i reżyserem. - Reżyserowałam we Wrocławiu spektakl, taką bajkę ekologiczną dla dzieci. Oglądałam sobie spektakle Tomka i wymyśliłam sobie, że musi zagrać czarny charakter w tej bajce (...). Tak się poznaliśmy. Coś między nami zaiskrzyło i artystycznie, i prywatnie - mówiła Lena Frankiewicz.

Jak im się ze sobą pracowało, kiedy coś między nimi zaiskrzyło? - Minie świetnie - wyznała Lena Frankiewicz. - Mnie troszkę dziwnie. Mój wzrok uciekał w piękne oczy Leny. Jednocześnie miałem zadanie do wykonania i jeszcze musiałem być zły. Ja to przyjemnie wspominam (...). Byłem oszołomiony - mówił Tomasz Maśląkowski.

Niedawno Lena Frankiewicz zrobiła spektakl "Nieczułość". O czym opowiada? Co było inspiracją do jego powstania? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości