Gwiazdy

Gina Damalfi rzuciła pracę w korporacji, by śpiewać. Lada moment premiera jej debiutanckiej płyty

Gwiazdy

Gina Damalfi udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia. Jakiś czas temu poważnie zachorowała i to doświadczenie całkowicie przewartościowało jej życie. Po pokonaniu problemów zdrowotnych kobieta zdecydowała się odejść z korporacji i zaczęła się spełniać jako piosenkarka. Na naszej scenie zaprezentowała utwór pt. "Palermo".

Kim jest Gina Damalfi?

Gina Damalfi dała popis swoich wokalnych umiejętności na scenie Dzień Dobry TVN. Artystka komponuje swoje piosenki, gra, śpiewa w kilku językach, a jakby tego było mało, samodzielnie pisze teksty. To prawdziwa kobieta orkiestra. Jej niewątpliwym atutem jest głos - tajemniczy, delikatny, czuły, ale nie brakuje mu też mocniejszych i zadziornych tonów.

Piosenkarka jest dowodem na to, że w każdym momencie można odmienić swój los i zawrócić z obranej wcześniej ścieżki. Zamiast kariery w dużej medialnej firmie wolała w pełni oddać się muzyce, bo to właśnie ona jej w duszy gra. Dźwięki pozwalają jej wyrazić prawdziwą siebie. Gina w przeszłości zmagała się z chorobą, którą szczęśliwie udało się pokonać. Mimo to problemy zdrowotne całkowicie przewartościowały jej życie. Teksty Damalfi inspirują, dają nadzieję i poruszają.

Debiutancka płyta Giny Damalfi - "Transformacja"

Artystka aktualnie pracuje nad nową płytą. Premiera albumu "Transformacja" już 21 września. Krążek zawiera 12 osobistych historii zaśpiewanych w 3 językach: po polsku, angielsku i włosku.

Gina Damalfi do współpracy nad płytą zaprosiła Adama Burzyńskiego (współtwórcę Kazika na Żywo), Marcina Ciempiela (gitarzystę basowego znanego z zespołów Oddział Zamknięty, Maanam, Tilt, Apteka, Wilki) oraz Oskara Podolskiego (perkusistę młodego pokolenia). Jej piosenki to muzyczny zapis osobistych doświadczeń.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości