Gwiazdy

Kevin Spacey ponownie oskarżony o przestępstwa seksualne. Aktor stanie przed sądem w Londynie

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
BBC News
Kevin Spacey

Kevin Spacey w czwartek, 16 czerwca odpowie przed brytyjskim sądem za przestępstwa seksualne. Według policji w Londynie, amerykański aktor miał się dopuścić się napaści na trzech mężczyzn. Dwukrotny laureat Oscara chce udowodnić swoją niewinność.

Kevin Spacey oskarżony o napaści seksualne

W czwartek, 16 czerwca o godzinie 10:00 Kevin Spacey stawi się w sądzie w londyńskim Westminster. Jak przekazuje londyńska policja metropolitalna, 62-letni aktor miał się dopuścić czterech napaści seksualnych na trzech mężczyznach. Brytyjska Koronna Służba Prokuratorska (CPS) po przeanalizowaniu dowodów sformułowała pięć zarzutów. 

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Laureat dwóch Oscarów i Złotego Globu został oskarżony. Do rzekomych napaści miało dojść między marcem 2005 a kwietniem 2013, kiedy to Kevin był dyrektorem artystycznym londyńskiego teatru The Old Vic.

Pierwszy z poszkodowanych zeznał, że został dwukrotnie napadnięty seksualnie w marcu 2005 roku w Londynie. Według drugiego, w sierpniu 2008 roku w tym samym mieście doszło do "penetracyjnej czynności seksualnej bez jego zgody: Trzecia osoba oskarżyła aktorka o molestowanie w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire.

Kevin Spacey – dochodzenie w sprawie przestępstw

Sprawy amerykańskiego aktora toczą się od 2017 roku. To właśnie wtedy na fali ruchu #MeToo aktor Anthony Rapp oskarżył laureata dwóch Oscarów o molestowanie seksualne. Po oskarżeniu Rappa zarzuty wniosły kolejne osoby. Do władz teatru The Old Vic dotarły zgłoszenia od 20 poszkodowanych.

Do tej pory Kevin Spacey został ukarany przez sąd najwyższy w Los Angeles. Aktor zobowiązany był zapłacić 31 mln dolarów odszkodowania studiu filmowemu MCR z powodu strat, jakie spowodował.

16 czerwca 62-letni Spacey chce udowodnić swoją niewinność. Aktor zapowiedział, że dobrowolnie stawi się przed sądem i odpowie na postawione mu zarzuty.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: BBC News

Pozostałe wiadomości