Gwiazdy

Kevin Costner skończył 65 lat. Jak wygląda dziś światowa gwiazda kina?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kevin Costner niedawno świętował swoje 65. urodziny. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem? Nam najbardziej podobał się w roli Franka Farmera w produkcji "Bodyguard" oraz jako Robin Hood. W czym jeszcze wystąpił? Wracamy wspomnieniami do najlepszych wcieleń światowej sławy aktora.

Kevin Costner - dzieciństwo

Aktor urodził się 18 stycznia 1955 roku w kalifornijskim Lynwood, a dorastał w Compton. Czas dzieciństwa upływał mu pod znakiem podróży, w które wyruszał wraz z ojcem, towarzysząc mu w pracy. Aktorstwem Kevin zainteresował się dopiero w szkole średniej. Mimo stosunkowo późnego startu w zawodzie, osiągnął spektakularny sukces. Kto nie zna bowiem legendarnego Robin Hooda czy Bodyguarda? To najbardziej znane tytuły z udziałem Costnera, ale znaczących ról ma na swoim koncie zdecydowanie więcej. Jego wielki talent został doceniony przez fanów na całym świecie.

Filmy, w których wystąpił Kevin Costner

Aktor zadebiutował w 1982 roku w filmie „Rycerze Stacy”. Rok później zagrał w "Wielkim chłodzie" Lawrence'a Kasdana, niestety wszystkie sceny z jego udziałem zostały wycięte. Wtedy to Kasdan zaproponował Kevinowi rolę w "Silverado".

Sławę i rozpoznawalność Costnerowi przyniosły role w thrillerze politycznym Rogera Donaldsona "Kryptonim: Nina" oraz w opowieści o baseballu "Byki z Durham”.

Z roku na rok filmy z udziałem Kevina Costnera przyciągały do kin coraz większą publiczność. Słynne produkcje "JFK", "Robin Hood, książę złodziei" i "Bodyguard” zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Aktor wcielił się również w rolę szeryfa w „Wyatt Earp" oraz w weterana walk w Wietnamie w filmie „Wojna” z 1994 roku.

W 1990 roku Kevin zadebiutował jako reżyser z westernem "Tańczący z wilkami". Obraz okazał się ogromnym sukcesem, był nominowany do Oscarów w dwunastu kategoriach, ostatecznie zdobył siedem statuetek. Dwie powędrowały do samego Costnera- za najlepszy film i reżyserię.

Aktor nie zwalnia tempa. W 2018 roku zagrał w serialu „Yellowstone”, natomiast w 2019 roku w filmie „The Highwaymen”. Obecnie pracuje nad kolejnymi produkcjami.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości