Gwiazdy

"25 lat niewinności" - utwór Kazika promuje film o sprawie Tomasza Komendy

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz East News

Kazik Staszewski nagrał utwór promujący film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Obraz w reżyserii Jana Holoubka opowiada o dramacie niesłusznie skazanego mężczyzny. Bulwersująca sprawa była jedną z największych sądowych pomyłek w Polsce. Posłuchaj piosenki Kazika, która właśnie trafiła do sieci.

"25 lat niewinności" - Kazik Staszewski

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to dramat sensacyjny w reż. Jana Holoubka. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy. Młody mężczyzna był oskarżony o to, że brutalnie zgwałcił i zamordował piętnastoletnią Małgorzatę K. Został za to skazany na 25 lat więzienia choć miał alibi, a dowody były wątpliwe. W celi spędził aż 18 lat.

Tylko matka i bracia Tomasza wierzyli w jego niewinność i robili wszystko, by mężczyzna odzyskał wolność. Niestety, nikt w tamtym czasie nie chciał im pomóc. W końcu sprawą zainteresował się reporter magazynów "Uwaga!" TVN i "Superwizjer" Grzegorz Głuszak.

Promującą film Jana Holoubka piosenkę nagrał Kazik Staszewski. Utwór lidera zespołu "Kult" trafił właśnie do Internetu. Obejrzyj wideo:

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - twórcy

Film reżyseruje Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu "Młodzi i Film" oraz autor serialu "Rojst". W tytułową postać wciela się Piotr Trojan, który wystąpił w takich produkcjach jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka". Na planie towarzyszą mu Agata Kulesza, która gra matkę głównego bohatera oraz Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - premiera

Premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" jest zaplanowana na 18 września 2020 r.

Kazik Staszewski: Utraciłem wiarę, ale chciałbym ją mieć. To wiele spraw ułatwia. Obejrzyj wywiad :

Zobacz też:

Tomasz Komenda. Są tacy, którzy nie mają dla niego litości

Tomasz Komenda oczyszczony z zarzutów!

Tomasz Komenda oswaja się z dzisiejszym światem

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości